Dzisiaj jest czwartek
21 marca 2019
.
Temperatura powietrza
6.75 °C

.
Gości na portalu: 49
.
Polecamy
Trenowali z Maciejem Makuszewskim
Nadchodzące wydarzenia
4 Pory Roku – Dębowa Góra – Wiosna 2019
   Osiek nad Notecią, dodano: 2018-07-24, godz.22:54

Lipiec w filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią

Jak co roku w filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią zorganizowane zostały wakacyjne zajęcia, na które chętnie uczęszczają miejscowe dzieci.


Wśród proponowanych zajęć nowością było, między innymi, tworzenie rzeźb z papieru w dużym formacie. Działanie to spotkało się z dużym zainteresowaniem naszych podopiecznych, być może z uwagi na samo przygotowanie do pracy, które polegało na rozdzieraniu gazet na drobne kawałki, ugniataniu papierowych kul oraz wielkiej bitwie z wykorzystaniem tychże kul. Wiele emocji przysporzyła zabawa z wykorzystaniem masy pogniecionego papieru, którą można nazwać „trzęsienie ziemi” lub „erupcja wulkanu”, podczas której spod gazet dzieciaki musiały wydostać się na powierzchnię.


Choć prace nad papierowymi rzeźbami okazały się bardzo czasochłonne to efekt był imponujący. W naszej bibliotece zamieszkali: smok z bajki, Myszka Miki i zaczytana sowa.Podczas innych zajęć stworzyliśmy wakacyjny alfabet z kolorowymi rysunkami oraz balonowe zwierzaki-cudaki. Przy pomocy kolorowego papieru, nożyczek, kleju i balonów wyczarowaliśmy różnorakie pieski, króliki, pszczoły, koty, wiewiórki i wymyślone stworki.Ważnym elementem naszych wakacyjnych planów od trzech lat są obchody Dnia Włóczykija, czyli piesza wycieczka do Polanowa. Wędrówce towarzyszą, prócz fantastycznych humorów: śpiew, poranna gimnastyka, zagadki, plastyczne wyzwania, muzyka i oczywiście, lekcje przyrody w pigułce (tu ukłon w stronę pani Kasi). Po przybyciu na miejsce zawsze czeka na nas pyszny poczęstunek ,ufundowany przez M-GOK Wyrzysk. Na miejscu odbywają się także gry i zabawy zespołowe. W tym roku były to animacje z chustą oraz powrót do gier i zabaw z dawnych lat, czyli: dwa ognie, zabawy w chowanego, czy też zabawy ze skakanką.


Na zabawach z dawnych lat upłynął nam również jeden dzień zajęć w bibliotece. Poznaliśmy grę w kapsle, klasy, wyliczanki, przypomnieliśmy sobie zabawę w skaczącą żabkę, figury-figury i głuchy telefon, który stał się nieodłącznym elementem naszych tegorocznych spotkań.


Wakacyjna oferta filii bibliotecznej w Osieku nad Notecią spotkała się w omawianym czasie z dużym zainteresowaniem dzieci, co nas bardzo cieszy i motywuje do dalszych działań.


Dziękujemy wszystkim, którzy są z nami i zapraszamy na kolejną dawkę wspólnych zabaw.

W sierpniu czekamy na Was 13-14 oraz 27-28 w godzinach od 11.00 do 13.00.

M-GOK, Biblioteka Publiczna - filia w Osieku nad Notecią   

   Temat wyświetlono: 2841 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.020128 sekund