Dzisiaj jest sobota
6 czerwca 2020
.
Temperatura powietrza
11.56 °C

.
Gości na portalu: 20
.
Polecamy
Wypadek w centrum Wyrzyska
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Falmierowo, dodano: 2018-09-06, godz.06:25

Rozpoczęcie roku szkolnego w SP w Falmierowie

W poniedziałek 3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/ 19. Tegoroczna inauguracja była wyjątkową uroczystością w naszej szkole, ponieważ swoją obecnością zaszczyciła nas pani burmistrz Bogusława Jagodzińska.


Po porannym nabożeństwie w kościele parafialnym w Gromadnie cała społeczność uczniowska, rodzice i nauczyciele oraz zaproszeni goście udali się na boisko przy Szkole Podstawowej w Falmierowie. Przybyłych powitali uczniowie klasy 5 a, wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Krzycka, która dokonała oficjalnego otwarcia roku szkolnego, życząc uczniom i nauczycielom zapału do pracy, sukcesów i realizowania pasji. W swoim przemówieniu podziękowała pani burmistrz za okazane szkole wsparcie, dzięki któremu przeprowadzono w okresie wakacyjnym szereg remontów, a elewacja budynku szkoły ponownie nabrała piękna. Dziękowała również Radzie Rodziców, bez wsparcia której wiele inicjatyw nie zostałoby zrealizowanych. Następnie przedstawicielki Rady Rodziców, pani Żanetta Białakowska i pani Marzena Włodarek, wyraziły wdzięczność rodziców za pięknie odświeżone i wyposażone sale oraz nowy wizerunek budynku szkolnego, wręczając bukiet kwiatów pani burmistrz. Przemawiając do zebranych, pani burmistrz zaznaczyła swoje emocjonalne przywiązanie do Szkoły Podstawowej w Falmierowie, kórej jest absolwentką, i w której rozpoczęła pracę jako nauczycielka. Podkreśliła wagę i potrzebę remontów w naszej placówce oraz zapowiedziała, że to nie koniec działań remontowych, gdyż szkoła zostanie wyposażona w podjazd dla osób niepełnosprawnych. Następnie podkreśliła duże sukcesy uczniów naszej szkoły, zarówno na forum gminnym, powiatowym oraz ogólnopolskim. Zwróciła także uwagę na ważną rolę rodziców w procesie kształcenia dzieci i młodzieży oraz podziękowała im za zaangażowanie w życie szkoły. Następnie pani burmistrz pogratulowała społeczności szkolnej niedawno uzyskanego certyfikatu Szkoły Demokracji, podkreślając, jak ważnym jest wychowanie młodego pokolenia w duchu wartości demokratycznych i patriotycznych. Na koniec pani burmistrz nauczycielom i pracownikom oświaty życzyła spokojnej i satysfakcjonującej pracy, uczniom, aby każdy dzień spędzony w szkole był nie tylko czasem wytężonej nauki, ale również przygodą pełną nowych doświadczeń, a rodzicom siły w codziennym trudzie wychowywania dzieci. Na ręce pani dyrektor przekazany został list z życzeniami oraz bukiet kwiatów dla grona pedagogicznego i pracowników oświaty.


Kolejnym punktem uroczystości była krótka akademia przygotowana przez uczniów klasy 5a pod kierunkiem pani Anny Małek ze wsparciem chórku szkolnego „Gama” pod kierunkiem pani Haliny Urban. Uczniowie w montażu słowno-muzycznym przypomnieli o okrutnych okolicznościach pamiętnego 1 września 1939 roku, podziękowali za możliwość dorastania i nauki w wolnym kraju. Następnie pożegnali wakacje i odegrali humorystyczną scenkę żartobliwie przedstawiając codzienność szkolną i trudy życia ucznia. Całość podsumowały rady jak przetrwać w nowym roku szkolnym zwieńczone piosenką „Nasza szkoła”.


Na koniec pani dyrektor podziękowała młodym artystom za występ i zaprosiła uczniów i rodziców na spotkania z wychowawcami w klasach.

SP w Falmierowie   

   Temat wyświetlono: 2958 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.024682 sekund