Dzisiaj jest wtorek
19 lutego 2019
.
Temperatura powietrza
4.06 °C

.
Gości na portalu: 48
.
Polecamy
Zabawna komedia o mężczyznach idealnych
Nadchodzące wydarzenia
Ruszają wybory w sołectwach
   Falmierowo, dodano: 2018-09-23, godz.19:00

Czyż na kajaczkach nie jest pięknie?

W słoneczną niedzielę, 16 września, grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Falmierowie zrzeszonych w UKS Unikat wybrała się na spływ kajakowy. Pogoda była wyborna, a humory dopisywały, kiedy wszyscy ruszyliśmy rzeką Piławą, aby pokonać trasę ze Szwecji do Czechynia. Niektórzy płynęli pierwszy raz w życiu, a że nurt był wartki, ich kajaki zachowywały się fliper – od przeszkody do przeszkody, od brzegu do brzegu. Jednak pod koniec spływu wszyscy już radzili sobie ze swoimi kajakami wybornie.


Pojezierze Wałeckie to jeden z najpiękniejszych zakątków Polski, przyjeżdżają tu ludzie z całego kraju. Mijaliśmy piękne lasy, obserwowaliśmy dzikie ptactwo i podziwialiśmy wszystko, co przyroda może zaoferować podczas takiej wycieczki. Na koniec oczywiście ognisko, a po wysiłku apetyty dopisywały. Po południu, pełni wrażeń, wróciliśmy do domów.


Mamy nadzieję, że nikogo nie trzeba przekonywać, że taka przygoda z wiosłami jest wspaniałą profilaktyką - uczy zdrowego stylu życia, obcowania z przyrodą, wyrabia tężyzną fizyczną (ręce trochę bolały). Uczestnicy już się zapowiedzieli na wiosenny spływ i nie mogą się go doczekać.


W spływie uczestniczyli p. Mariola Bromek i Marek Kułakowski, który go przygotował. Podziękowania należą się także p. Renacie Nowickiej, która pomogła w jego organizacji i dyrektor szkoły, p. Agnieszce Krzyckiej, która nad wszystkim czuwała.

Wydatek współfinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Wyrzysku, na rok 2018.

Marek Kułakowski   

   Temat wyświetlono: 2868 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.022837 sekund