Dzisiaj jest wtorek
25 czerwca 2019
.
Temperatura powietrza
26.31 °C

.
Gości na portalu: 65
.
Polecamy
Na ulicy Kasztanowej maj± asfalt
Nadchodz±ce wydarzenia
4 Pory Roku – Dębowa Góra – Lato 2019
   Falmierowo, dodano: 2018-09-23, godz.19:00

Czyż na kajaczkach nie jest pięknie?

W słoneczn± niedzielę, 16 wrze¶nia, grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Falmierowie zrzeszonych w UKS Unikat wybrała się na spływ kajakowy. Pogoda była wyborna, a humory dopisywały, kiedy wszyscy ruszyli¶my rzek± Piław±, aby pokonać trasę ze Szwecji do Czechynia. Niektórzy płynęli pierwszy raz w życiu, a że nurt był wartki, ich kajaki zachowywały się fliper – od przeszkody do przeszkody, od brzegu do brzegu. Jednak pod koniec spływu wszyscy już radzili sobie ze swoimi kajakami wybornie.


Pojezierze Wałeckie to jeden z najpiękniejszych zak±tków Polski, przyjeżdżaj± tu ludzie z całego kraju. Mijali¶my piękne lasy, obserwowali¶my dzikie ptactwo i podziwiali¶my wszystko, co przyroda może zaoferować podczas takiej wycieczki. Na koniec oczywi¶cie ognisko, a po wysiłku apetyty dopisywały. Po południu, pełni wrażeń, wrócili¶my do domów.


Mamy nadzieję, że nikogo nie trzeba przekonywać, że taka przygoda z wiosłami jest wspaniał± profilaktyk± - uczy zdrowego stylu życia, obcowania z przyrod±, wyrabia tężyzn± fizyczn± (ręce trochę bolały). Uczestnicy już się zapowiedzieli na wiosenny spływ i nie mog± się go doczekać.


W spływie uczestniczyli p. Mariola Bromek i Marek Kułakowski, który go przygotował. Podziękowania należ± się także p. Renacie Nowickiej, która pomogła w jego organizacji i dyrektor szkoły, p. Agnieszce Krzyckiej, która nad wszystkim czuwała.

Wydatek współfinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Wyrzysku, na rok 2018.