Dzisiaj jest wtorek
25 czerwca 2019
.
Temperatura powietrza
28.00 °C

.
Gości na portalu: 57
.
Polecamy
Z Osieka nad Notecią na Pola Lednickie
Nadchodzące wydarzenia
Zaproszenie na wycieczkę do Rydzyny
   Wyrzysk, dodano: 2018-10-01, godz.01:47

Jesteśmy z Wami 10 lat!

Początek października to kolejna rocznica powstania portalu internetowego NaszWyrzysk.pl. Rocznica nie byle jaka, bo jesteśmy z Wami już 10 lat!

Pomysł stworzenia strony internetowej o Gminie Wyrzysk zrodził się pod koniec sierpnia 2008 roku. Bezsprzecznie, 10 lat to jednak sporo czasu. Przed dekadą, tak naprawdę blisko połowa gospodarstw domowych w naszej gminie nie posiadała jeszcze dostępu do internetu, a o internecie w telefonie komórkowym można było tylko pomarzyć. Wówczas swój szczyt popularności miał portal społecznościowy Nasza Klasa, a o czymś takim, jak Facebook, Instagram czy Tweeter nikt nie słyszał. W tych odległych czasach Wyrzysk jeszcze nie posiadał obwodnicy, a ogólnie miasto było jakieś ponure i zaniedbane. Przez dziesięć lat byliśmy świadkami wielu ważnych wydarzeń dla naszej lokalnej społeczności. Opisywaliśmy dwukrotnie wybory samorządowe, jedno referendum lokalne i wiele innych tematów, które zapisały się na kartach historii.

Jak widać, przez lata zmieniały się technologie, sposoby przekazu, a więc zmianom ulegał także nasz portal. W raczkującym projekcie, aby zyskać odbiorców, zazwyczaj pozwala się na wiele. Dzięki zupełnie anonimowym komentarzom popularność strony rozkwitała. Niestety, prawie bezkarne opluwanie wszystkich z byle powodu miało również swoje złe strony. Taka sytuacja budziła niechęć ze strony społeczeństwa, a co najgorsze, ze strony osób współpracujących i reklamodawców. Wraz z dojrzewaniem portalu przyszedł czas na wprowadzenie możliwości komentowania tylko poprzez Facebooka. Poprawiło to wizerunek strony, zaufanie i przyciągnęło kolejnych współpracowników i czytelników, ale też wywołało niezadowolenie ze strony głośniej, aczkolwiek nielicznej grupy osób. Jednak warto było dokonać takiego posunięcia, by usłyszeć słowa, że teraz to z przyjemnością można wejść i poczytać. Można stwierdzić, że dobrym ludziom obecna forma się podoba, a tych najbardziej sobie cenimy.

Przez 10 lat przygotowaliśmy i opublikowaliśmy blisko 7000 newsów, które zilustrowało blisko 60 000 zdjęć. To ogrom pracy wykonywanej z pełnym zaangażowaniem i pasją, dzięki któremu Gmina Wyrzysk jest nadal jedyną w całym Powiecie Pilskim, która pomimo istnienia w obecnych czasach wielu portali społecznościowych, ma tak poczytalną stronę internetową dostarczającą nowe informacje każdego dnia.


Jak każdy, lubimy otrzymywać życzenia i gratulacje, a nawet uwagi czy podpowiedzi. Niestety tym razem nie możemy sobie pozwolić na umożliwienie dodawania komentarzy, nawet pod takim tematem. Panującej w ostatnim czasie wścieklizny przedwyborczej - nie da się chyba tego inaczej nazwać – nie powstrzyma nawet komentowanie przez Facebooka. Pojawiające się fałszywe konta, za którymi stoją ludzie chcący robić sobie darmową kampanię wyborczą na portalu, są coraz częstszą rzeczywistością.

Z okazji 10 urodzin portalu życzymy naszym czytelnikom, a zarazem mieszkańcom Gminy Wyrzysk i również sobie, wszystkiego co najlepsze na najbliższe lata. Życzymy mądrych wyborów. Stawiajmy na ludzi dobrych, gotowych do działania dla innych, a przede wszystkim takich, którzy mogą zapewnić spokój, harmonię oraz ład i porządek, co pozwoli na rozwój naszej małej Ojczyzny.

Redakcja   

   Temat wyświetlono: 3075 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.021002 sekund