Dzisiaj jest wtorek
25 czerwca 2019
.
Temperatura powietrza
25.50 °C

.
Gości na portalu: 50
.
Polecamy
Wyrzysk MTB Maraton 2019 za nami
Nadchodzące wydarzenia
Zaproszenie na wycieczkę do Rydzyny
   Gmina Wyrzysk, dodano: 2018-10-03, godz.22:52

Włamywali się do sklepów

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wyrzysku przy współpracy z policjantami z Posterunku Policji w Białośliwiu oraz pilskich kryminalnych ustalili trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do sklepów na terenie gminy Wyrzysk oraz Białośliwia.

W miesiącu kwietniu i maju br. na terenie gminy Wyrzysk oraz Białośliwia doszło do trzech kradzieży z włamaniem. Nieznani sprawcy według identycznego scenariusza, poprzez uszkodzenie ram okiennych, a następnie otworzeniu zamków patentowych w drzwiach, weszli do sklepów. Łupem złodziei padł alkohol, papierosy, artykuły spożywcze oraz przemysłowe. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę ponad 15 tys. złotych.

Sprawami kradzieży z włamaniem zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku, Posterunku Policji w Białośliwiu przy wsparciu pilskich kryminalnych. Funkcjonariusze szczegółowo analizowali wszystkie uzyskane informacje. Policjanci wykonywali ustalenia na terenie całego województwa wielkopolskiego oraz sąsiednich województw. W ten sposób śledczy zdecydowanie rozszerzyli swoje sprawdzenia, porównując zebrany, obszerny materiał dowodowy.


Podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile: - Funkcjonariusze porównując szczegółowo w zebranych analizach swoje ustalenia, na początku czerwca br. wpadli na trop sprawców, którymi okazali się mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego. Wtedy też okazało się, że mężczyźni zostali zatrzymani w związku z popełnionym przestępstwie przeciwko mieniu na terenie powiatu inowrocławskiego. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wyrzysku wykonali czynności z zatrzymanymi mężczyznami, którzy przyznali się do popełnionych przestępstw na terenie gminy Wyrzysk oraz Białośliwia.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci odzyskali część skradzionego mienia, która trafiła z powrotem do właścicieli. Prokuratura Rejonowa w Chodzieży skierowała do Sądu Rejonowego w Chodzieży akty oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom. Zatrzymani, to mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego w wieku od 27 do 33 lat. Wszyscy wcześniej byli już wielokrotnie karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Tych czynów dopuścili się na terenie całego kraju. Teraz grozi im kara więzienia do 10 lat.

   

   Temat wyświetlono: 2997 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.021328 sekund