Dzisiaj jest sobota
22 lutego 2020
.
Temperatura powietrza
2.63 °C

.
Gości na portalu: 29
.
Polecamy
Zebranie sprawozdawcze OSP w Falmierowie
Nadchodzące wydarzenia
Zaproszenie na promocję książki
Nasze filmy
   Falmierowo, dodano: 2018-10-09, godz.20:58

Spotkanie z policjantami

W czwartek, 27 września br., do szkoły w Falmierowie przybyli niecodzienni goście w mundurach – policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku: młodszy aspirant Juliusz Konopa, sierżant sztabowy Tomasz Suski i sierżant sztabowy Marcin Cichosz. Na spotkanie z nimi udali się uczniowie klas I – III naszej szkoły. Panowie policjanci poprowadzili z dziećmi krótką pogadankę o bezpieczeństwie na drodze, wytłumaczyli, dlaczego elementy odblaskowe są ważne dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, szczególnie po zmroku i w warunkach ograniczonej widoczności.


Uczniowie w skupieniu obejrzeli krótkie filmy edukacyjne o tym, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako pieszy, rowerzysta i jako pasażer samochodu osobowego. Prowadzący wspomniał o konieczności jazdy dzieci w fotelikach, o zapinaniu pasów na czas jazdy oraz o tym, by pasażerowie nie przeszkadzali kierującemu pojazdem. Dzieci dowiedziały się, co to jest zasada ograniczonego zaufania, kiedy muszą przechodzić po pasach oraz o tym, jak przejść na drugą stronę jezdni, gdy pasów nie ma w pobliżu.
Na zakończenie uczniowie pochwalili się znajomością numerów telefonów alarmowych i mogli zadawać prowadzącym pytania. Pamiątkowa fotografia zakończyła ciekawe spotkanie z policjantami.

Po spotkaniu z klasami I-III policjanci odwiedzili też dzieci z oddziału przedszkolnego. Najmłodsi mieli okazję nie tylko utrwalić zasady ruchu drogowego, ale również zapoznać się ze specyfiką zawodu policjanta. Było wiele pytań, zwłaszcza o ..... kajdanki. Najodważniejsi pozwolili założyć je sobie na ręce. Michał przymierzył także inne elementy stroju policjanta. Najwięcej radości dała dzieciom możliwość zobaczenia z bliska radiowozu, a niektórzy weszli nawet do środka.


Takie spotkania pokazują, że policjant, to osoba, do której można mieć zaufanie i w każdej sytuacji poprosić o pomoc.

SP w Falmierowie   

   Temat wyświetlono: 2887 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.040763 sekund