Dzisiaj jest poniedziałek
27 maja 2019
.
Temperatura powietrza
15.19 °C

.
Gości na portalu: 15
.
Polecamy
Ponieśli flagę ulicami Wyrzyska
Nadchodzące wydarzenia
Zapraszamy na VIII Przejazd Rodzinny 2019
   Wyrzysk, dodano: 2018-10-09, godz.23:18

Radni MRM mają swoje koszulki

Dnia 8 października br. w budynku Straży Miejskiej w Wyrzysku odbyła się V sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku. Obrady otworzyła i prowadziła Wiktoria Mróz – przewodnicząca MRM w Wyrzysku. W sesji uczestniczyło 14 radnych. Na początku powitano gości: burmistrz Wyrzyska p. Bogusławę Jagodzińską, przewodniczącego Rady Miejskiej w Wyrzysku p. Stefana Rymera, radnego Rady Miejskiej w Wyrzysku p. Romana Łukę, dyrektor CKZiU w Wyrzysku p. Sylwię Jułgę, druhnę Agnieszkę Spirydow oraz opiekunów MRM w Wyrzysku – p. Ryszarda Sella, p. Damiana Nierodę, p. Michała Olejnika, p. Krystiana Gordona i p. Marka Kułakowskiego. W obradach uczestniczyli radni ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku należący do Komisji Sportu i Spraw Społecznych: Zuzanna Doberstein, Julia Barcikowska, Vanesa Łosoś, Wiktoria Mróz, Jakub Gondek i Jacek Spichalski.


Na początku obrad przewodnicząca MRM oraz przedstawiciele poszczególnych Komisji przedstawili sprawozdania z okresu międzysesyjnego. Następnie druhna Agnieszka Spirydow z 6. Drużyny Harcerskiej „Sokoły” im. Franciszka Muracha, działającej przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku, przybliżyła zebranym ducha harcerstwa oraz pochwaliła się osiągnięciami drużyny. Potem radni przyjęli uchwałę uczczenia „Dnia Wolontariusza”. W dalszej części Vanessa Łosoś, która jest koordynatorem rady do spraw kontaktów z innymi radami, przedstawiła w bardzo ciekawy i wyczerpujący sposób analizę raportu Rady Dzieci i Młodzieży działającej przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. Warto dodać, iż w Polsce działa w tej chwili 408 młodych rad, w tym nasza wyrzyska- jedyna aktywnie działająca w powiecie pilskim. Później radni uchwalili uchwałę włączenia się w obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zaproponowali, aby na terenie szkół z gminy Wyrzysk podczas akademii niepodległościowych miał miejsce „Kwadrans Śpiewu Narodowych Pieśni Historycznych”. W tym roku 5 grudnia wyrzyska MRM będzie świętowała swoje 5. urodziny. W związku z tym przedstawiono wstępny program obchodów uroczystości i poinformowano, iż zostaną przyznane statuetki „Przyjaciela MRM w Wyrzysku” oraz okolicznościowe dyplomy. W końcowej części obrad odbyła się debata z udziałem burmistrz Wyrzyska p. Bogusławy Jagodzińskiej na temat planów na przyszłość związanych z młodzieżą. Poruszono również kilka ciekawych wątków związanych z dawną osiecką „Pokusą”, kinem letnim i terenami rekreacyjno – sportowymi. Włodarz gminy wraz z radnymi Rady Miejskiej wręczyła młodzieży piękne koszulki w kolorze bordowym z napisem „Młodzieżowa Rada Miejska Wyrzysk”. Tym samym radni będą jeszcze bardziej rozpoznawalni w miejscach swojego działania. Wykonano także pamiątkowe zdjęcia.

Na zakończenie przewodnicząca MRM w Wyrzysku Wiktoria Mróz podziękowała burmistrz Wyrzyska p. Bogusławie Jagodzińskiej, przewodniczącemu Rady Miejskiej p. Stefanowi Rymerowi i radnemu Rady Miejskiej w Wyrzysku, pełniącemu rolę opiekuna ze strony rady, p. Romanowi Łuce za owocną współpracę w związku z końcem kadencji. Zaproszeni goście podziękowali za możliwość współpracy z młodymi radnymi. Na tym obrady zakończono.

R. S.   
Foto: Urząd Miejski w Wyrzysku   

   Temat wyświetlono: 3022 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.019546 sekund