Dzisiaj jest czwartek
13 grudnia 2018
.
Temperatura powietrza
0.44 °C

.
Gości na portalu: 44
.
Polecamy
Śmiertelne potrącenie rowerzystki
Nadchodzące wydarzenia
4 Pory Roku – Dębowa Góra – Zima 2018
   Osiek nad Notecią, dodano: 2018-10-11, godz.21:24

Wycieczka do lasu

W piątek (05.października) dla starszych przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Osieku n.Not. był dniem pełnym wrażeń. Zaraz po śniadaniu wyjechaliśmy autobusem szkolnym na wycieczkę na Dębową Górę . Wyprawa odbyła się na terenie koła Żubr.
Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt.Wyprawa zakończyła się ogniskiem przy którym wszyscy piekli kiełbaski.


Składamy serdeczne podziękowania babci Hani pani Henryce Sadowskiej, która jest myśliwym koła Sęp w Pile za zorganizowanie pobytu w lesie oraz leśniczemu Leśnictwa Zielonagóra p.Piotrowi Kopczyńskiemu, który w ciekawy i przystępny sposób opowiedział o swojej pracy, dzieci dowiedziały się czym różnią sie dane gatunki drzew i dlaczego wycina się drzewa.


Wycieczka do lasu była bardzo udana, a wspomnienia na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

Przedszkole Publiczne w Osieku nad Notecią   

   Temat wyświetlono: 2682 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.018476 sekund