Dzisiaj jest wtorek
25 czerwca 2019
.
Temperatura powietrza
26.19 °C

.
Gości na portalu: 58
.
Polecamy
Wyrzysk MTB Maraton 2019 za nami
Nadchodzące wydarzenia
4 Pory Roku – Dębowa Góra – Lato 2019
   Wyrzysk, dodano: 2018-10-11, godz.21:28

Do Hymnu

Dnia 8 października 2018 r. ponad 400 uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku wraz z Dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami zaśpiewało „Mazurka Dąbrowskiego”, „Rotę” i „Boże, coś Polskę”. Te trzy pieśni zostały wykonane w całości, pod kierunkiem dyrygenta - nauczyciela muzyki p. Agnieszki Rummel.


Zgłosiliśmy naszą szkołę do Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół podstawowych w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Wieloletniego Programu Rządowego Niepodległa na lata 2017-2022. Wysłuchania, zarejestrowania wykonania hymnu państwowego i dwóch pieśni hymnicznych dokonało dwuosobowe jury powołane przez organizatora.


Ogólnopolski konkurs „Do Hymnu” wpisuje się w szereg działań prowadzonych w naszej placówce w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie na lekcjach muzyki pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowywali się do nagrania wykonania hymnu narodowego i dwóch pieśni patriotycznych. Doskonale opanowali w całości niełatwe teksty utworów, zachowali właściwą postawę w czasie ich wykonania, zaprezentowali się w strojach galowych, wyrażając w ten sposób swój szacunek wobec hymnu i najstarszych pieśni patriotycznych.


Na podziw zasługuje fakt, iż wszyscy wykonawcy – ponad czterystuosobowy chór pięknie odśpiewali hymn narodowy i pieśni na trwałe wpisane w kulturę i tradycję Polski.

Po nagraniu przedstawiciele komisji konkursowej przekazali na ręce Dyrektora Szkoły p. Danuty Buryty- Arndt pamiątkowy dyplom i wyrazili uznanie do sposobu i poziomu prezentacji.

Każdy uczeń biorący udział w przesłuchaniu i nagraniu otrzymał pamiątkowy dyplom.


Tak więc pierwszy etap konkursu za nami, czekamy na wyniki. Jednak niezależnie od nich cieszy, iż uczniowie umieją pięknie wykonać najważniejsze dla każdego Polaka pieśni, a swoją postawą w czasie nauki, prób do występu i prezentacji wykazali postawę szacunku wobec wartości narodowych i dojrzałości patriotycznej.

Z takiej postawy jesteśmy dumni!