Dzisiaj jest wtorek
19 lutego 2019
.
Temperatura powietrza
3.88 °C

.
Gości na portalu: 51
.
Polecamy
Zabawna komedia o mężczyznach idealnych
Nadchodzące wydarzenia
Ruszają wybory w sołectwach
   Wyrzysk, dodano: 2018-10-11, godz.21:49

Radny Roman Łuka informuje o działaniach

Odpowiadając na duże zainteresowanie mieszkańców, mam przyjemność poinformować o poniższych działaniach.

W dniu 3.09.2018 r., po wcześniejszych i wielokrotnych wystąpieniach na sesjach Rady Miejskiej w Wyrzysku odnośnie zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na ul. Podgórnej w Wyrzysku (droga powiatowa), zwróciłem się ponownie do Pana Stanisława Wełniaka radnego Rady Powiatu w Pile o pilną interwencję w niniejszej sprawie.

Poprosiłem, aby w budżecie Powiatu Pilskiego na 2019 rok ująć następujące zadania, dotyczące wspomnianej ulicy:
1. Przebudowa chodnika na odcinku od ulicy 22 Stycznia do kaplicy przedpogrzebowej- występują liczne nierówności i zagłębienia.
2. Przebudowa muru oporowego przy skarpie w okolicy kamienicy nr 4 – mur popękany i przechylony w stronę chodnika.
3. Budowa chodnika na odcinku od kaplicy przedpogrzebowej do końca posesji nr 6a/1 – brakuje około 100 mb chodnika i w związku z tym piesi poruszają się po jezdni.


Jednocześnie podkreśliłem, iż na przedmiotowej ulicy ruch drogowy, zarówno pieszy jak i samochodowy stale wzrasta i w szybkim tempie przybywa tam Mieszkańców. Według mnie, najbardziej niebezpieczne miejsca na tym terenie, to okolice kaplicy przedpogrzebowej, gdzie niemal codziennie odbywają się liczne ceremonie pogrzebowe oraz odcinek drogi od ulicy 22 Stycznia do przejścia dla pieszych przy cmentarzu. Tutaj codziennie, pieszo i pojazdami rodzice z dziećmi pokonują drogę do przedszkola (uczęszcza tam około 200 dzieci).

Poza tym z chodnika na trasie Wyrzysk-Polanowo korzystają dzieci idące do i ze szkoły oraz mieszkańcy Polanowa, pracownicy zakładów z tej miejscowości, spacerowicze, „kijkarze” i rowerzyści.

Na sesji Rady Miejskiej w Wyrzysku w dniu 27.09.2018 roku, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile Pan Stanisław Wełniak poinformował nas, iż wnioskowane zadania zostaną ujęte w przyszłym budżecie Powiatu Pilskiego. Wielkie dzięki!

Roman Łuka   
radny   

   Temat wyświetlono: 2786 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.019703 sekund