Dzisiaj jest środa
21 listopada 2018
.
Temperatura powietrza
-0.88 °C

.
Gości na portalu: 46
.
Polecamy
Radny Józef Jasik podziękował za współpracę
Nadchodzące wydarzenia
Kącik twórczy w każdy wtorek
   Falmierowo, dodano: 2018-10-30, godz.20:53

Noc w bibliotece szkolnej

To był długo wyczekiwany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Falmierowie wieczór. Spotkaliśmy się w piątek po południu, 26 października, aby sprzed w szkoły wyruszyć na pieszą wycieczkę do Kościerzyna Wielkiego. Pogoda dopisała, toteż szło się bardzo przyjemnie. W Kościerzynie Wielkim wszyscy zabraliśmy się ochoczo do pracy, aby przed listopadowymi świętami uporządkować teren wokół pomnika. Złożyliśmy wiązankę kwiatów, zapaliliśmy znicz i ruszyliśmy w drogę powrotną. Do szkoły dotarliśmy o zmierzchu, trochę zmęczeni i oczywiście głodni. Każdy z apetytem zjadł upieczoną nad ogniskiem kiełbaskę.


Dalszą część wieczoru spędziliśmy w szkole. Najpierw odbył się turniej warcabowy i konkurencje sportowe w sali gimnastycznej. Największym powodzeniem cieszyły się rzuty do kosza, strzały na bramkę i skoki przez skakankę. Głównym punktem wieczoru było spotkanie w bibliotece szkolnej, podczas którego każda z przybyłych osób zaprezentowała fragment wybranej przez siebie, ulubionej książki. Dalszą część wieczoru, aż do późnych godzin nocnych, uczniowie spędzili na wspólnych grach i zabawach. Nocka miała na celu m.in. integrację ucznów oraz wskazywanie im alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego.








































































































Piesze wyjście do Kościerzyna Wielkiego oraz nocowanie w szkole przygotowały dla uczniów panie Mariola Bromek i Alicja Święch. Dziękujemy pani Renacie Bednarek za przygotowanie pięknego stroika pod pomnik, a pani Beacie Grzeszczyk za udostępnienie narzędzi. Słowa podziękowania kierujemy do pani Beaty Borowczak, kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wyrzysku, za przekazanie upominków dla dzieci biorących udział w przedsięwzięciu oraz dla UKS "Unikat"  m.in za zakup nagród.


Wydatek dofinansowany z  dotacji z Urzędu Miejskiego w Wyrzysku na rok 2018.

SP w Falmierowie   

   Temat wyświetlono: 2672 razy.
Powrót do strony głównej    






Powrót do strony głównej    



www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.067907 sekund