Dzisiaj jest wtorek
25 czerwca 2019
.
Temperatura powietrza
26.06 °C

.
Gości na portalu: 68
.
Polecamy
Na ulicy Kasztanowej mają asfalt
Nadchodzące wydarzenia
4 Pory Roku – Dębowa Góra – Lato 2019
   Kosztowo, dodano: 2018-12-23, godz.12:29

Spotkanie z kolędą w Kosztowie

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. To również czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, ale również czas przedstawień ukazujących tradycje bożonarodzeniowe.


Jak co roku zgodnie ze szkolną tradycją 17 grudnia 2018 roku odbyło się „Spotkanie z kolędą” w sali wiejskiej w Kosztowie. Hasłem przewodnim były słowa kolędy „Nie było miejsca dla Ciebie w Betlejem”.


Swoją obecnością zaszczycili nas: burmistrza Wyrzyska pani Bogusława Jagodzińska, radni z Gminy Wyrzysk i Białośliwia, pan Rafał Głyżewski - podinspektor ds. promocji i rozwoju gminy, główna księgowa SAP pani Beata Matczyńska, sołtysi z Kosztowa i Rzęszkowa, przewodnicząca KGW z Kosztowa oraz licznie przybyli rodzice, dziadkowie i uczniowie.


Pani Dyrektor podkreśliła, że dzisiejsze spotkanie ma na celu nie tylko wspólne kolędowanie, ale również wsparcie w leczeniu uczennicy naszej szkoły Sary Popielarskiej. Przytaczając różne cytaty, wskazywała czym jest okazywanie pomocy drugiemu człowiekowi. Podkreśliła również, jak ważne jest podtrzymywanie tradycji w rodzinie i narodzie. To od nas zależy, czy nie utracimy naszej tożsamości. A śpiew kolęd sprawia, że na moment zapominamy o naszych troskach dnia codziennego i stajemy się bardziej serdeczni względem drugiego człowieka.
Do włączenia się w pomoc chorej Sarze zachęcała zebranych p. burmistrz Bogusława Jagodzińska. Nie zabrakło również życzeń świątecznych.


Uczniowie z kółka teatralnego pod kierunkiem pani Małgorzaty Wilczyńskie oraz Izabeli Sobiech – Koszuta przedstawili historię narodzin Jezusa Chrystusa. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezusa przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.


Jasełka wprowadziły wszystkich zebranych w nastrój świąteczny i zachęciły do wspólnego kolędowania. Wspólne śpiewanie kolęd pod przewodnictwem pani Ewy Dmochewicz stworzyło wyjątkową atmosferę. O dekorację na tę uroczystość zadbała pani Karolina Koszuta, a o słodki poczęstunek przygotowała Rada Rodziców.Podczas trwania „Spotkania z kolęda” można było nabyć świąteczne ozdoby wykonane przez rodziców i uczniów naszej szkoły, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Dochód w całości został przekazany na leczenie Sary Popielarskiej. Działania podjęte i realizowane wspólnie dla dobra innych przynoszą duże owoce.


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby po raz kolejny mogło się odbyć „Spotkanie z kolędą”, które pozwoliło poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

SP w Kosztowie   

   Temat wyświetlono: 1149 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.019638 sekund