Dzisiaj jest wtorek
25 czerwca 2019
.
Temperatura powietrza
25.44 °C

.
Gości na portalu: 60
.
Polecamy
Wieczór kabaretowy w Wyrzysku
Nadchodzące wydarzenia
Zaproszenie na wycieczkę do Rydzyny
   Wyrzysk, dodano: 2018-12-31, godz.13:38

Powstały bulwary wyrzyskie

Kolejne miejsce w centrum Wyrzyska przeszło metamorfozę. Zapewne cały teren ze względu na aktualną porę roku najpiękniejszy stanie się dopiero za kilka miesięcy, to warto już pokazać, jakie nastąpiły zmiany.


Wszystko dzięki realizowanej przez Gminę Wyrzysk inwestycji pn. „Gmina Wyrzysk zdrowiem stoi – uzupełnienie i rozwój infrastruktury rekreacyjnej, sportowej i wypoczynkowej” w części dotyczącej plaży miejskiej i bulwarów wyrzyskich.


Na terenach zielonych przy rzece Łobżonce i stawie miejskim w Wyrzysku stworzone zostało estetyczne i atrakcyjne miejsce spotkań oraz integracji lokalnej społeczności i turystów. Powstała plaża, alejki spacerowe, a także fontanna pływająca z oświetleniem led, którą mieszkańcy mieli już okazję podziwiać jesienią. Zagospodarowany teren zielony został uzupełniony elementami małej architektury, takimi jak: ławki, stoliki, leżaki plażowe, parasole plażowe kryte strzechą, stojaki na rowery. Dla poprawy bezpieczeństwa teren będzie monitorowany.


Wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu została firma FEED-TEL Sp. z o.o. z Wyrzyska, która zaoferowała wykonanie zadania za kwotę 719.787,85 złotych. Watro dodać, że Gmina Wyrzysk na ten cel otrzymała dofinansowanie w wysokości 299.987 złotych.

   

   Temat wyświetlono: 7868 razy.
Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.019521 sekund