Dzisiaj jest wtorek
25 czerwca 2019
.
Temperatura powietrza
25.75 °C

.
Gości na portalu: 64
.
Polecamy
Wyrzysk MTB Maraton 2019 za nami
Nadchodzące wydarzenia
Zaproszenie na wycieczkę do Rydzyny
   Wyrzysk, dodano: 2019-01-06, godz.20:16

MRM ma swoje logo i stronę na facebooku

W wyniku uchwał podjętych w czwartek 3 stycznia 2019 roku na VI sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku młodzi samorządowcy mają swoje logo i oficjalną stronę na facebooku. Autorem logo jest Maciej Lenk - absolwent Technikum Informatycznego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku. Młodzi radni uruchomili również swoją stronę na popularnym portalu społecznościowym i zachęcają do jej odwiedzin www.facebook.com/Młodzieżowa-Rada-Miejska-w-Wyrzysku-384171715489836/


Aktywność samorządowców z wyrzyskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej spotkała się z niezwykle pozytywnym odzewem wśród internautów oraz wielką życzliwością i poparciem za strony Burmistrza Wyrzyska Bogusławy Jagodzińskiej, która umieściła na stronie MRM następujący wpis: „Kochani! Jestem ogromnie dumna z faktu, że w Gminie Wyrzysk działa jedyna w powiecie pilskim Młodzieżowa Rada Miejska. Cieszę się również z Waszych działań i Waszej aktywności. Jestem przekonana, że w przyszłości wielu z Was będzie aktywnie działać w samorządzie na rzecz mieszkańców naszej gminy i naszej „małej Ojczyzny” Pozdrawiam Was serdecznie i życzę samych sukcesów w pracy samorządowej i zadowolenia z powierzonej Wam funkcji. Powodzenia! Zawsze możecie na mnie liczyć!”


Przypomnijmy, że Młodzieżowa Rada Miejska w Wyrzysku w grudniu 2018 roku obchodziła jubileusz pięciolecia swojej działalności (zamieszczamy fotografię z tej uroczystości). Aktualnie w wyrzyskiej MRM III kadencji pracują radni z pięciu szkół należących do Gminy Wyrzysk: Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku (6 radnych), Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią (4 radnych), Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku (3 radnych), Szkoły Podstawowej w Falmierowie im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie (1 radna) i Szkoły Podstawowej w Kosztowie im. Marii Konopnickiej (1 radna). Funkcję opiekunów rady pełnią nauczyciele z wymienionych szkół: Ryszard Sell, Michał Olejnik, Damian Nieroda, Anna Małek i Krystian Gordon.

MRM w Wyrzysku   
Fot. Piotr Brzezinski