Dzisiaj jest wtorek
23 lipca 2019
.
Temperatura powietrza
22.44 °C

.
Gości na portalu: 24
.
Polecamy
Budynek urzędu przejdzie renowację elewacji
Nadchodzące wydarzenia
Zaproszenie na wakacyjną dyskotekę
   Wyrzysk, dodano: 2019-02-01, godz.21:34

Ferie w Bibliotece Publicznej

Wszystko, co dobre szybko się kończy. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom „Ferii w Bibliotece” nie będzie brakowało.

Jak co roku podczas ferii Biblioteka Publiczna w Wyrzysku zorganizowała szereg zajęć popularyzujących czytelnictwo i ukazujących bibliotekę jako miejsce dobrej zabawy.

Pierwszego dnia ferii dzieci wykonały laurki dla Babci i Dziadka z okazji zbliżającego się święta, powstały również portrety naszych Kochanych Dziadków.


Kolejny dzień przeniósł nas w zimową krainę smerfów, w której dzieci biorące udział w zajęciach, w oparciu o literaturę dziecięcą stworzyły kolorowe domki w kształcie grzybków dla tych małych niebieskich ludków.


Dużym zainteresowaniem podczas tego spotkania cieszyły się stworzone specjalnie na smerfny dzień dwie foto budki – Papy Smerfa i Smerfetki. Tego dnia nie zabrakło również zmagań sprawnościowych, w których nasi mali goście chętnie brali udział.„Hu hu ha zima nie taka zła” – to kolejny zaproponowany przez bibliotekę temat zajęć dla dzieci. Podczas spotkania czerpano inspirację z książki „Akademia Plasteliny. Zrób to sam” autorstwa pani Jolanty Kusz. Tego dnia powstały cudowne zimowe pejzaże wykonane różną techniką. Masa solna, masa śniegowa, sucha porcelana czy sprytna plastelina to masy plastyczne, dzięki którym trochę się tego dnia wybrudziliśmy - w pozytywnym słowa znaczeniu.
Mimo, iż w tym roku podczas ferii nie było okazji do korzystania z uroków zimy to na naszych ostatnich zajęciach dzieci ulepiły ekstra bałwanki. Było to nie lada zadanie, ale nasi mali goście poradzili sobie z nim celująco. W końcu zabawa masami plastycznymi to naprawdę świetna zabawa oraz mnóstwo frajdy.

Podczas tegorocznych ferii nie zabrakło również zabaw ruchowych i integracyjnych oraz czytania. Uczestnicy mogli posłuchać bajek, a także pograć w ciekawe gry planszowe czy bawić się wspólnie w zgadywanki i kalambury. Wszystko to sprawiło, że nie było miejsca na nudę. Całe ferie upłynęły w radosnej i miłej atmosferze, a młodzi uczestnicy okazali się bardzo kreatywni i pomysłowi.Cieszymy się bardzo, że dzieci tak licznie uczęszczały na zajęcia i z zapałem podejmowały wszystkie proponowane tematy.

Kilka dni zimowego odpoczynku od szkoły, lekcji i nauki minęło, jak zwykle bardzo szybko, ale biblioteka nadal jest otwarta i czeka na wszystkich, którzy zechcą się z nią zaprzyjaźnić.

A już w lutym wraca nasz cotygodniowy cykl zajęć „Kącik twórczy”, na który zapraszamy wszystkie chętne dzieci -w każdy wtorek od 14:00 – 15:00.

M-GOK Wyrzysk, Biblioteka Publiczna   

   Temat wyświetlono: 931 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: -0.977101 sekund