Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk/Piła, dodano: 2019-03-08, godz.21:12

Powiatowy turniej w warcabach klasycznych

Dnia 1 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 6 im. Lotników Polskich odbył się Powiatowy Turniej Dziewcząt i Chłopców w Warcabach Klasycznych. Zawody zostały rozegrane w ramach Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży Powiatu Pilskiego. W zawodach brali udział uczniowie z 13 szkół podstawowych. Turniej otworzył dyrektor szkoły pan Grzegorz Mąka.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku reprezentowali: Jaśmina Kałużna, Melania Sadłowska, Wiktor Puciłowski, Ignacy Kornacki i opiekun pan Cezary Gdaniec. Należy odnotować bardzo dobry występ w kategorii chłopców – Ignacy Kornacki zajął 3 miejsce, Wiktor Puciłowski - 5 miejsce. W punktacji szkół nasi zawodnicy uplasowali się na 1 miejscu. Dobrze spisały się też dziewczynki – Jaśmina Kałużna zajęła 4 miejsce, Melania Sadłowska - 7 miejsce. Sędziami zawodów byli państwo Wioletta i Sylwester Flisikowscy. Medale i dyplomy wręczył członek Nadnoteckiego Szkolnego Związku Sportowego w Pile pan Cezary Gdaniec. Jaśmina i Ignacy będą reprezentować naszą szkołę na zawodach wojewódzkich, które odbędą się 8 marca w Wolsztynie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.