Dzisiaj jest czwartek
21 marca 2019
.
Temperatura powietrza
6.88 °C

.
Gości na portalu: 62
.
Polecamy
Studniówka w CKZiU za nami…
Nadchodzące wydarzenia
4 Pory Roku – Dębowa Góra – Wiosna 2019
   Wyrzysk/Rybowo, dodano: 2019-03-13, godz.20:09

Pomagamy zwierzętom!

Dnia 11 marca 2019 r. uczniowie klasy IV d oraz przedstawiciele klas VII Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt „Cywil” w Rybowie niedaleko Gołańczy. Wizyta była związana ze zbiórką karmy zorganizowaną w szkole przez dzieci i wychowawcę.


Możliwość kontaktu z doświadczonymi przez los zwierzakami wzruszyła nawet najtwardszych… Cieszy fakt, że młodzi ludzie nie są obojętni na krzywdę istot słabszych. Podczas pobytu w schronisku zobaczyliśmy salę zabiegową, w której leczone są zwierzęta. Mieliśmy również okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca opiekunów milusińskich. Nie jest to zajęcie łatwe, gdyż wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Bywa również niebezpieczne. Wymaga ogromnych umiejętności i znajomości natury zwierzaków. Zauważyliśmy, że koty i psy w schronisku są naprawdę zadbane i przyjaźnie nastawione do przybyszów, co na pewno jest konsekwencją właściwego stosunku pracowników do podopiecznych. Wszyscy chętni uczniowie mogli pobawić się z pieskami na specjalnym wybiegu. Zarówno dzieciom jak i pupilom sprawiło to nie lada przyjemność. Na szczęście pogoda dopisała i można było świetnie wykorzystać czas na zabawę. Na koniec odwiedziliśmy część schroniska, w której przebywa ok. 30 kotów. Wszystkie w dobrej formie i bardzo towarzyskie.

Wizyta w Rybowie była możliwa dzięki wsparciu Rady Rodziców, która sfinansowała koszt dojazdu w ramach współpracy ze Szkolnym Kołem Przyrodniczym, prowadzonym przez panią Barbarę Tucholską. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom za dobre serce i wrażliwość. Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku uda nam się powtórzyć akcję i ponownie odwiedzić Rybowo.

Anna Kozimor   

   Temat wyświetlono: 819 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.020397 sekund