Dzisiaj jest sobota
25 maja 2019
.
Temperatura powietrza
17.00 °C

.
Gości na portalu: 29
.
Polecamy
228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Nadchodzące wydarzenia
Zaproszenie na Wyrzysk MTB Maraton 2019
   Wyrzysk, dodano: 2019-03-14, godz.21:17

VII Sesja MRM w Wyrzysku

W dniu 13 marca 2019 roku w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wyrzysku odbyła się VII sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyrzysku. Obrady otworzyła i prowadziła Wiktoria Mróz – przewodnicząca MRM w Wyrzysku. W sesji uczestniczyło 15 radnych.


Na początku powitano gości: burmistrz Wyrzyska – p. Bogusławę Jagodzińską, posłankę na Sejm RP – p. Marię Małgorzatę Janyskę, wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i jednocześnie prezesa Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego – p. Jarosława Maciejewskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Wyrzysku – p. Romana Łukę, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Wyrzysku i jednocześnie opiekuna MRM w Wyrzysku – p. Ryszarda Sella, radnego Rady Miejskiej w Wyrzysku i jednocześnie sołtysa Dobrzyniewa – p. Leszka Malczewskiego, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyrzysku – p. Danutę Burytę – Arndt, dyrektor CKZiU w Wyrzysku – p. Sylwię Jułgę, przedstawiciela MGOK w Wyrzysku – p. Piotra Brzezińskiego, podinspektora Urzędu Miejskiego w Wyrzysku – p. Rafała Głyżewskiego oraz opiekunów MRM w Wyrzysku – p. Bożenę Janicką, p. Damiana Nierodę, p. Michała Olejnika i p. Krystiana Gordona.
Po stwierdzeniu prawomocności obrad i przedstawieniu porządku obrad przedstawiono sprawozdanie przewodniczącej rady Wiktorii Mróz z okresu międzysesyjnego oraz zaprezentowano kronikę MRM w Wyrzysku. W dalszej części poszczególne komisje przedstawiły sprawozdania z działalności w okresie między sesjami. Potem nastąpiła debata z p. Marią Małgorzatą Janyską – posłanką na Sejm VIII kadencji w sprawie problematyki młodzieży w parlamencie. Pani poseł, urodzona w Wyrzysku, wróciła wspomnieniami do miasta, w którym się wychowała, przybliżyła zebranym swoją karierę zawodową i omówiła, czym zajmuje się jako posłanka. Następnie przedstawiła sprawy poruszane w parlamencie, a związane z młodzieżą i odpowiedziała na liczne pytania radnych. Po tej części przewodnicząca komisji doraźnej, Vanessa Łosoś, przedstawiła informacje w sprawie utworzenia strony na facebooku MRM w Wyrzysku. Kolejnym punktem obrad było uczczenie „Dnia Sołtysa”. Radni przedstawili wywiady, sprawozdania i opisy ze spotkań z sołtysami Auguścina, Kosztowa, Gromadna, Osieka nad Notecią, Wyrzyska Skarbowego i Dobrzyniewa. Szczególnie akcent młodych rajców dotyczył ofert sołectw dla dzieci i młodzieży. Punktem kulminacyjnym tej części było wystąpienie p. Jarosława Maciejewskiego, który wygłosił prelekcję na temat roli sołtysa w życiu wsi. Poinformował, iż trwają starania o powołanie Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Warto dodać, iż zarówno pani poseł, jak i wiceprzewodniczący Sejmiku byli pod ogromnym wrażeniem tego co zobaczyli na sesji, a więc profesjonalizmu i zaangażowania radnych. Podziękowali za zaproszenie i zaoferowali dalszą współpracę. Pani burmistrz – Bogusława Jagodzińska także podziękowała za pozytywną odpowiedź na zaproszenie młodych radnych i wręczyła znakomitym gościom drobne upominki. Radni przedstawili także raporty z działalności samorządów szkolnych, działających na terenie szkół gminy Wyrzysk. W tej części zostali poinformowani przez p. Ryszarda Sella, iż radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego – p. Adam Bogrycewicz zaprosił młodych radnych z opiekunami do zwiedzenia gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu na dzień 1 kwietnia br. W końcowej części sesji p. Michał Olejnik omówił organizację turnieju integracyjnego szkół w CKZiU w Wyrzysku, który odbędzie się 23 marca br. W wolnych głosach radni MRM zaprosili na mecz piłki siatkowej radnych Rady Miejskiej w Wyrzysku proponując rozegranie pokazowego meczu w dniu 4 kwietnia br.


Na tym bardzo owocne obrady dobiegły końca.

R. S.   
Fotorelacja: P. Brzezinski   

   Temat wyświetlono: 2042 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.021753 sekund