Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk/Wolsztyn, dodano: 2019-03-15, godz.21:32

Wojewódzki finał w warcabach

8. marca 2019 roku w ramach XX Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozegrany został Finał Województwa Wielkopolskiego w Indywidualnych Warcabach Dziewcząt i Chłopców. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej w Wolsztynie.

Mistrzostwa zostały przeprowadzone zgodnie z regulaminem XX WIMS i z przepisami PZ Warcabowego. Rozegrane zostały systemem ośmiu rund, tempo gry po 15 minut dla zawodnika na partię. Powiat pliski reprezentowali między innymi uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku: Jaśmina Kałużna z klasy IV i Ignacy Kornacki z klasy VI. Młodzi warcabiści spisali się znakomicie. W kategorii chłopców na 69 uczestników Ignacy Kornacki zajął 25 miejsce, a Jaśmina Kałużna zakończyła mistrzostwa na 62 miejscu na 67 uczestniczek. Opiekunem zawodników był pan Cezary Gdaniec.

Dziękujemy Jaśminie i Ignasiowi za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy kolejnych sukcesów.