Dzisiaj jest wtorek
20 sierpnia 2019
.
Temperatura powietrza
15.25 °C

.
Gości na portalu: 44
.
Polecamy
Budynek urzędu przejdzie renowację elewacji
Nadchodzące wydarzenia
Zaproszenie na Dożynki Gminne
   Wyrzysk, dodano: 2019-05-10, godz.16:24

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dnia 05.04.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku po raz kolejny zorganizowano Gminne Eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych z Falmierowa, Kosztowa, Osieka nad Notecią i Wyrzyska. Eliminacje odbywały się w dwóch kategoriach: 10-12 lat oraz powyżej 12 lat i składały się z części teoretycznej (test wiedzy o przepisach ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy) oraz praktycznej (jazda rowerem po torze przeszkód).


Uczestników konkursu, zaproszonych gości oraz nauczycieli powitała dyrektor szkoły p. Danuta Buryta – Arndt, a także komendant Komisariatu Policji w Wyrzysku p. Marcin Towalewski. Rywalizacja była bardzo zacięta, a uczniowie wykazali się wysokim zasobem wiedzy i doskonałymi umiejętnościami praktycznymi. W kategorii 10-12 lat zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią w składzie: Zofia Garczyńska, Maja Kaczmarek, Miłosz Wiśniewski, Błażej Zamirowski. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku w składzie: Katarzyna Mocek, Aleksandra Bystrzycka, Samuel Joszko, Bartosz Tojza. Trzecią lokatę osiągnęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kosztowie w składzie: Aleksandra Grochowska, Zuzanna Głuchowska, Maciej Kubich, Piotr Wojciechowski. W kategorii powyżej 12 lat ponownie zwyciężyła drużyna z SP w Osieku w składzie: Martyna Janowiak, Martyna Tecław, Marcel Betański. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku w składzie: Amelia Tośko, Wiktor Paluszkiewicz, Daniel Ptaszyński. N trzeci stopniu podium stanęła drużyna ze Szkoły podstawowej w Falmierowie w składzie: Dominika Kowalska, Marta Mrotek, Kacper Tojer.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: pani Ewa Zdanowicz i pan Tomasz Suski (przedstawiciele policji) oraz komendant straży miejskiej pani Anna Rzyduch. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe (akcesoria rowerowe, power bank), a drużyny pamiątkowe puchary ufundowane przez Urząd Gminy w Wyrzysku i Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Wyrzysku. Turniej podsumował wiceburmistrz Gminy Wyrzysk pan Jacek Wiśniewski. W Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Pile naszą gminę reprezentować będzie Szkoła Podstawowa w Osieku nad Notecią.Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności!

Tekst i zdjęcia:Marek Nowicki, Lidia Troczyńska   

   Temat wyświetlono: 1653 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.019854 sekund