Dzisiaj jest wtorek
20 sierpnia 2019
.
Temperatura powietrza
15.19 °C

.
Gości na portalu: 37
.
Polecamy
Budynek urzędu przejdzie renowację elewacji
Nadchodzące wydarzenia
Bieg i marsz dla zdrowia, nakrętki dla Martynki
   Osiek nad Notecią, dodano: 2019-05-13, godz.21:48

Oddali cześć NMP z Fatimy w Osieku nad Notecią

NMP z Fatimy jest szczególnie czczona w parafii pw. św. Józefa w Osieku nad Notecią. Każdego 13 dnia miesiąca licznie zgromadzeni Parafianie i czciciele Matki Bożej gromadzą się na Eucharystii i nowennie ku Jej czci.


Tegoroczne obchody Matki Bożej Fatimskiej rozpoczęły się w sobotę, 11 maja 2019 roku. Na Mszy św. o godz. 10.00, której przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Proboszcz osieckiej Parafii, Ks. Adam Przyborski, licznie zgromadzili się chorzy.
- Moi Kochani, zajmujecie szczególne miejsce we wspólnocie Kościoła. Cierpienie, którego doznajcie, i pragnienie odzyskania zdrowia kształtują w was szczególną wrażliwość na wartość nadziei. Wstawiennictwu Maryi powierzamy Wasze pragnienie zdrowia cielesnego i duchowego, zachęcając was, byście rozjaśnili je i wzbogacili teologalną cnotą nadziei, która jest darem Chrystusa. Nadzieja pomoże wam nadać nowy sens cierpieniu, przekształcając je w drogę zbawienia, w sposobność do ewangelizacji i do udziału w odkupieniu – powiedział podczas homilii Ks. Adam Przyborski.Centralne obchody miały miejsce 13 maja. W 102. rocznicę objawień w Fatimie licznie zgromadzeni wierni zebrali się na Eucharystii o godz. 18.00. W trakcie homilii Proboszcz osieckiej wspólnoty przypomniał o znaczeniu modlitwy, różańca i umartwienia, jakie Matka Boża przekazała w orędziu trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie.


Po Mszy Świętej wyruszyła XIX Procesja Maryjna ulicami Osieka. Wierni przeszli ul. Przeczną, Lipową, Przemysłową i Główną. Był to czas przepełniony modlitwą.Na zakończenie tegorocznych obchodów Uroczystości NMP z Fatimy Ks. Adam Przyborski podziękował za liczny udział i przebieg procesji. Podziękowania popłynęły do Strażaków OSP z Osieka, Straży Miejskiej, Orkiestry Strażackiej pod batutą p. Katarzyny, Organisty, Liturgicznej Służby Ołtarza, Dzieci Pierwszokomunijnych, Pocztów Sztandarowych i Parafian.

Tekst/ Zdjęcia: Ks. Patryk Styba   

   Temat wyświetlono: 3834 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.106946 sekund