Dzisiaj jest poniedziałek
21 października 2019
.
Temperatura powietrza
9.00 °C

.
Gości na portalu: 42
.
Polecamy
Znamy wyniki wyborów do Sejmu i Senatu
Nadchodzące wydarzenia
Zaproszenie na mecz 3 ligi mężczyzn
Nasze filmy
   Osiek nad Notecią, dodano: 2019-06-03, godz.00:36

Z Osieka nad Notecią na Pola Lednickie

W pierwszą sobotę czerwca od lat Pola Lednickie zapełniają się młodymi ludźmi, uczestnikami spotkań Lednica 2000. Ściągnął ich po raz pierwszy w 1997 roku o. Jan Góra, poznański dominikanin. Od tego czasu pod bramą w kształcie ryby co roku gromadzą się tłumy, by wspólnie wybrać Chrystusa na swojego Pana i Zbawcę.


1 czerwca 2019 roku parafię pw. św. Józefa w Osieku nad Notecią. Warto podkreślić, że osiecka młodzież była jedyną grupą, która na Lednickich Polach reprezentowała naszą gminę Wyrzysk. W tym roku chęć uczestniczenia w spotkaniu zgłosiła 35 – osobowa grupa, w tym 8 osób z parafii pw. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim. Nasze spotkanie młodych rozpoczęliśmy o godz. 9.00, gdy wyjechaliśmy z Osieka autokarem na Pola Lednickie. Ks. Adam Przyborski, proboszcz osieckiej parafii skierował kilka gorących słów do uczestników i udzielił Bożego Błogosławieństwa. Wikariusz z Sępólna, Ks. Bartłomiej Kozłowski, życzył nam duchowych przeżyć. W tym roku spotkaniu towarzyszyło hasło: „Wiesz, że Cię kocham”.


W południe odmówiliśmy Anioł Pański. W czasie spotkania był czas na rozmowy, integrację. O 15.00 odmówiliśmy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Następnie spotkaliśmy się z Ks. Biskupem Markiem Solarczykiem, który kilka miesięcy temu brał udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. W konferencjach rozważaliśmy temat spowiedzi i Eucharystii. Na zakończenie spotkania Ksiądz Patryk Styba uklęknął przed nami, a nasza grupa z wyciągniętymi rękoma modliła się nad naszym przewodnikiem.


Każdy z uczestników otrzymał pieczęć, na której znajdują się sigla biblijne z Pieśni nad Pieśniami (PnP 8, 6-7).
Kolejne Lednickie spotkanie stało się doświadczeniem opieczętowania Bożą miłością. Był to czas na modlitwę, a także czas na taniec, zawiązywanie nowych znajomości. Po raz kolejny dokonaliśmy wyboru Jezusa na swojego Pana i Zbawiciela.- Lednica jest dla mnie za każdym razem niesamowitym przeżyciem, umacniamy tam swoją wiarę oraz poznajemy nowych ludzi. Tegoroczne hasło: „Wiesz, że Cię kocham” pozwoliło w szczególności poczuć nam – młodym pojednanie z Panem Bogiem i Jego obecność wśród nas – napisała w podziękowaniu uczestniczka Julia Golla.


Na koniec chciałbym podziękować Ks. Proboszczowi Adamowi Przyborskiemu z Osieka nad Notecią i Ks. Bartłomiejowi Kozłowskiemu, wikariuszowi z Sępólna Krajeńskiego za pomoc i wsparcie w przygotowaniu wyjazdu, także wspaniałym i niezastąpionym opiekunom: p. Anicecie Banaszak i Sławomirze Janowiak za pomoc w bezpiecznym przebiegu naszego wyjazdu, a nade wszystko młodzieży, która z chęcią udała się na ten wyjazd. Jestem szczęśliwy, że po raz drugi mogłem z Wami reprezentować naszą parafię i naszą gminę Wyrzysk na Polach Lednickich. Dziękuję z Waszą obecność. Żywię nadzieję i głębokie przekonanie, że za rok będzie nas jeszcze więcej.

Zdjęcia/ Tekst: Ks. Patryk Styba   

   Temat wyświetlono: 3233 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.020486 sekund