Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Osiek nad Notecią, dodano: 2019-07-15, godz.22:45

Siatkówka plażowa dziewcząt

W sobotę 15 czerwca 2019 zostały rozegrane „III Mistrzostwa Gminy Wyrzysk w Siatkówce Plażowej Dziewcząt”. III edycja młodzieżowego turnieju siatkówki plażowej została rozegrana w ramach Dni Wyrzyska 2019. Rozgrywki odbyły się na boisku do siatkówki plażowej w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Osieku nad Notecią. Celem organizacji mistrzostw była popularyzacja siatkówki plażowej wśród dziewcząt oraz zachęcenie do aktywnego spędzania czasu podczas wakacji. Mistrzostwa zostały zorganizowane przed Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku oraz Gminę Wyrzysk.

W sobotę do rywalizacji przystąpiły zawodniczki w kategorii szkół ponadpodstawowych – łącznie 5 par: Gryczka Paulina / Magierska Weronika (Osiek nad Notecią), Józefiak Antonina / Kołakowska Wiktoria (Bydgoszcz), Konieczna Natalia / Śmigielska Paulina (Osiek nad Notecią/Białośliwie), Kowal Sandra / Radwańska Zuzanna (Osiek nad Notecią), Walendowska Natalia / Krupa Oliwia (Janowiec Wlkp.).

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Wszystkie spotkania podczas turnieju rozgrywane były do 2 wygranych setów do 15 punktów (tie-break rozgrywany do 11 punktów).

Wyniki spotkań:
Gryczka/Magierska 2:0 Konieczna Śmigielska (15:4 ; 15:7)
Radwańska/Kowal 2:1 Józefiak/Kołakowska (15:8 ; 9:15 ; 11:4)
Konieczna/Śmigielska 2:1 Radwańska/Kowal (4:15 ; 15:11 ; 12:10)
Walendowska/Krupa 0:2 Gryczka/Magierska (6:15 ; 4:15)
Radwańska/Kowal 2:0 Walendowska/Krupa (15:2 ; 15:7)
Józefiak/Kołakowska 0:2 Konieczna/Śmigielska (9:15 ; 11:15)
Walendowska/Krupa (3:15 ; 6:15)
Gryczka/Magierska 2:1 Radwańska/Kowal (18:16 ; 12:15 ; 11:6)
Józefiak/Kołakowska 2:0 Gryczka Magierska (15:8 ; 15:12)
Konieczna/Śmigielska 2:0 Walendowska/Krupa (15:5 ; 15:3)

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce: Gryczka Paulina / Magierska Weronika
II miejsce: Konieczna Natalia / Śmigielska Paulina
III miejsce: Józefiak Antonina / Kołakowska Wiktoria
IV miejsce: Radwańska Zuzanna / Kowal Sandra
V miejsce: Walendowska Natalia / Krupa Oliwia

Trzy najlepsze pary zostały nagrodzone pucharami, a wszystkie pary uczestniczące w turnieju otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe medale. Galeria z turnieju dostępna pod adresem: www.osirwyrzysk.pl.