Dzisiaj jest środa
15 lipca 2020
.
Temperatura powietrza
15.00 °C

.
Gości na portalu: 10
.
Polecamy
Wypadek w centrum Wyrzyska
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Osiek nad Notecią, dodano: 2019-08-13, godz.21:56

Bieg i marsz dla zdrowia, nakrętki dla Martynki

Klub Biegowy TSK Orzeł Osiek zaprasza 25 sierpnia br. biegaczy i miłośników nordic walking na XXIX Bieg im. Stefana Bąka do Osieka nad Notecią.


W tym roku uczestnicy mają do wyboru bieg na 5 lub 10 km i marsz nordic walking na 5 km. Trasa została zmodyfikowana - zlikwidowano dwa trudne podbiegi, by stała się łatwiejsza do pokonania nawet dla początkujących biegaczy. Nie zabraknie również biegów dla najmłodszych do 13 roku życia.

Sportowe zmagania rozpoczną się o godz. 13.00 na terenie Muzeum Kultury Ludowej przy ul. Dworcowej 12. Zapisać się można do 21 sierpnia br. na www.maratonczykpomiarczasu.pl lub w dniu biegu. Regulamin oraz trasa dostępne są na www.biegstefanabaka.pl.

Muzeum Kultury Ludowej, jeden ze współorganizatorów XXIX Biegu im. Stefana Bąka, zaprasza rodziny i osoby towarzyszące biegaczom i kijkarzom do bezpłatnego zwiedzania obiektów i ekspozycji znajdujących na terenie muzeum podczas sportowego wydarzenia. Z myślą o najmłodszych przygotowane zostaną atrakcje, w których dzieci będą mogły aktywnie uczestniczyć. Na każde dziecko po ukończeniu zadań będzie czekać pamiątkowy Dyplom Małego Muzealnika.


W tym dniu będą zbierane nakrętki dla 9-letniej Martynki z Osieka nad Notecią, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Przy porodzie doszło do niedotlenienia. U dziewczynki zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce. Marynka nigdy nie odzyska sprawności ruchowej i zawsze będzie poruszać się na wózku inwalidzkim. Z powodu niedowładu kończyn dolnych i górnych, nie potrafi samodzielnie siedzieć, chodzić. Dotychczas Martynka dostała pięć serii komórek macierzystych, koszt jednego podania to 9.000 zł. Brakuje pieniędzy na rehabilitację.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców Osieka, gminy Wyrzysk i wszystkich, którzy 25 sierpnia przybędą na zawody o przyniesieni nakrętek na teren muzeum. Zbierane są wszelkie plastikowe zakrętki, bez względu na wielkość i kolor - po napojach, mleku, jogurtach, po produktach spożywczych, chemii gospodarczej. 1kg zakrętek, za który firmy recyklingowe płacą średnio 70 groszy, to około 400 sztuk. Ponad 19.000 kg nakrętek pozwoli zebrać 13.000zł, które będzie można przeznaczyć na dalsze leczenie i rehabilitację dziewczynki. 

Martynce można pomóc także poprzez dowolne wpłaty na konto: SBL Zakrzewo 89894400030000208820000010 z dopiskiem: na leczenie Martyny Gruszczyńskiej 122/G. Martynka jest podopieczną Fundacji Słoneczko.

Trzy lata temu podczas akcji charytatywnej, 24-godzinnego biegu, mieszkańcy Osieka, gminy i nie tylko pokazali, że mają wielkie serca i lepsze jutro dla pokrzywdzonych przez los dzieci warte jest każdego grosza. Dziś nie prosimy o pieniądze, a o nakrętki. Liczy się każda sztuka.

Zapraszamy 25 sierpnia br. do spędzenia aktywnie i rodzinnie niedzielnego popołudnia niosą pomoc chorej Martynce.

Organizatorzy   

   Temat wyświetlono: 3033 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.018277 sekund