Dzisiaj jest środa
19 stycznia 2022
.
Temperatura powietrza
2.19 °C

.
Gości na portalu: 25
.
Polecamy
Z amfetaminą w kieszeni
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Falmierowo, dodano: 2019-10-05, godz.09:42

Wizyta native speakera

Dnia 27 września w naszej szkole zagościł Leslie Mazur-Park, native speaker języka angielskiego, który poprowadził warsztaty językowe dla wszystkich chętnych uczniów.


Wizyta była możliwa dzięki grantowi English Teaching Activities pozyskanemu przez panią Annę Małek z funduszy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Rozwoju NIDA, dofinansowaniu Rady Rodziców przy SP w Falmierowie oraz indywidualnemu zaangażowaniu rodziców.


Leslie Mazur-Park prowadzi zajęcia w ramach programu Nauka Bez Granic – Learning Without Borders, którego celem jest rozpowszechnianie nauki języka angielskiego. Leslie jest nauczycielem i muzykiem mieszkającym w południowo-zachodniej Anglii. Jest pasjonatem nauki języków – zna hiszpański, niemiecki, szwedzki, rosyjski jak również kornijski. Absolwent sztuki i nauki na Open University oraz posiadacz wielu dyplomów. Jego codzienna praca to szkoła gdzie pracuje jako nauczyciel, poza tym komponuje muzykę.Uczniowie klas 0 – 6 mieli przyjemność brać udział w warsztatach zatytułowanych „Brytyjskie Szkoły Podstawowe: gry, w które angielskie dzieci uwielbiają grać”. Zajęcia pełne były ruchu i emocji a prowadzący miał świetny kontakt z uczniami, a wszystko to bez słowa w języku polskim! Nie mało radości przyniosła gra „Musical chairs with flags” oraz próba nauki tradycyjnego angielskiego tańca, jak również piosenka Hokey Cokey. Leslie przygotował także prezentację interaktywną przybliżającą historię powstania brytyjskiej flagi the Union Jack.Klasy 7 i 8 uczestniczyły w warsztacie „Wielka Brytania”, w którym poznawały wielokulturowość i różnorodność językową Wysp Brytyjskich. Sporym zaskoczeniem dla uczniów był fakt, że każde państwo wchodzące w skład Zjednoczonego Królestwa ma swój własny rodzimy język. Dodatkową atrakcją była próba wypowiadania pojedynczych zdań w takich językach jak walijski, kornijski czy szkocki. Młodzież przy wykorzystaniu aktywizujących metod mogła poznawać główne atrakcje turystyczne Wielkiej Brytanii, jej charakterystyczne potrawy, takie jak Haggis czy Yorkshire Pudding. Niesamowitą okazją było również posłuchanie na żywo w wykonaniu samego Lesliego tradycyjnych utworów muzycznych charakterystycznych dla każdego z czterech państw Zjednoczonego Królestwa.Podkreślić należy fakt, że dla wielu uczniów był to pierwszy kontakt z osobą niepolskojęzyczną, co powodowało naturalną konieczność reagowania w języku angielskim. Takie spotkanie jest ogromnie istotne w uczeniu się języka obcego, gdyż daje poczucie realności wiedzy zdobywanej w ławach szkolnych. Warsztaty z pewnością podniosły motywację dzieci i młodzieży do zgłębiania tajników języka angielskiego oraz przyniosły im olbrzymią dawkę radości z korzystania z tego języka w trakcie wspólnych zabaw językowych.


SP w Falmierowie   

   Temat wyświetlono: 3454 razy.
Powrót do strony głównej