Dzisiaj jest poniedziałek
26 października 2020
.
Temperatura powietrza
8.88 °C

.
Gości na portalu: 18
.
Polecamy
Autobusem przez barierki
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Falmierowo, dodano: 2019-11-27, godz.20:55

Pasowanie na przedszkolaka

„Ja przedszkolak dzielny, będę zawsze uśmiechnięty,
będę słuchał swoje panie i zjadał całe śniadanie.
Będę grzecznie się bawił i pilnie się uczył,
żebym mamy i taty nigdy nie zasmucił”.

22 listopada „Pszczółki” z oddziału przedszkolnego działającego przy Szkole Podstawowej w Falmierowie miały wielkie święto. Tego dnia obchodziły nie tylko „Dzień Kredki”, ale odbyło się też uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Po prawie trzech miesiącach pobytu w oddziale, dzieci z wielkim przejęciem, odświętnie ubrane pojawiły się na sali gimnastycznej, a wraz z nimi ten ważny dzień przeżywali ich rodzice, którzy w komplecie pojawili się w szkole. Wśród gości nie zabrakło dyrektora szkoły, pana mgr. Ireneusza Bromka oraz uczniów klas I-III wraz z wychowawcami. Uroczystość rozpoczęła wychowawczyni grupy przedszkolnej, pani Renata Nowicka, która przywitała wszystkich obecnych, a szczególnie ciepło głównych bohaterów tego dnia i zaprosiła do wysłuchania i obejrzenia tego, co przygotowali przedszkolacy.Następnie rozpoczęła się część artystyczna, dzieci zaprezentowały wierszyki, tańce i piosenki oraz złożyły ślubowanie. Zanim nastąpiło pasowanie, głos zabrał pan dyrektor, który życzył dzieciom, by czas w przedszkolu upłynął im na wesołej i radosnej zabawie, nawiązywaniu przyjaźni, ale także na nauce wielu ciekawych rzeczy.
Po ślubowaniu pan dyrektor, przy pomocy kolorowej kredki, dokonał aktu pasowania na przedszkolaka i wręczył wszystkim dyplomy, a rodzice przekazali przedszkolakom słodki upominek.


Następnie na dzieci czekały kolejne niespodzianki: uczniowie kl. III przygotowali dla swoich młodszych kolegów- kolorowanki, kl. II – słodycze, a kl. I prezenty w postaci pięknie zapakowanych notesików i długopisów.

Na koniec przedszkolacy wyrecytowali:
„Wszystkim za życzenia bardzo dziękujemy,
Rodzicom i pani zaś obiecujemy,
Że będziemy mądrzy, weseli, szczęśliwi,
Aż się cała szkoła za roczek zadziwi

Skąd też do niej przyszły takie ”mądre główki”?
A my im powiemy: z przedszkolnej zerówki!
Bo w naszym przedszkolu wszystkie przedszkolaki
To miłe dziewczynki i grzeczne chłopaki.”   

   Temat wyświetlono: 3029 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.020764 sekund