Dzisiaj jest poniedziałek
26 października 2020
.
Temperatura powietrza
8.88 °C

.
Gości na portalu: 20
.
Polecamy
Niedokończona hala została sprzedana
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Falmierowo, dodano: 2019-12-23, godz.21:29

Idą święta... o kartce pamiętaj

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej pt.: „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS -IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ ”.


Celem kampanii jest przeciwdziałanie fonoholizmowi, e-uzależnieniom u dzieci oraz zwrócenie uwagi na to, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.
W dzisiejszych czasach zapominamy o pisaniu i wysyłaniu kartek. To szansa, by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem, gdy na nie spoglądamy. Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad. Możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich. To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.Uczniowie klas IV-VIII oraz oddział „0” pisali życzenia na kartkach, które otrzymaliśmy od Fundacji „Dbam o Mój Z@sięg” z siedzibą w Gdańsku. Zachęcamy do tego, by zaskoczyć bliskich kartką, a nie szablonowym sms-em!
DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:
• Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.
• To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
• Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
• Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
• Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
• To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
• To naprawdę łatwe i fajne.

SP w Falmierowie   

   Temat wyświetlono: 3025 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.018182 sekund