Dzisiaj jest poniedziałek
28 września 2020
.
Temperatura powietrza
9.19 °C

.
Gości na portalu: 22
.
Polecamy
Zmiany w odczytach zużycia wody
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2020-02-07, godz.23:23

Kolejny zakup inwestycyjny PWiK w Wyrzysku

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Wyrzysku z własnych środków zakupiło ciągnik wraz z przyczepą asenizacyjną o pojemności 8000 litrów za łączną kwotę 185 000 zł brutto. Zestaw ten służyć będzie do usługowego wywożenia ścieków z szamb znajdujących się na terenie nieruchomości, które nie mają możliwości podłączenia do sieci kanalizacyjnej.


Obecnie trwają testy mające na celu skalkulowanie ceny usługi za wywóz ścieków. Z zapowiedzi wynika, że ceny będą jedne z najniższych w powiecie pilskim.

W najbliższym czasie zostanie ogłoszona informacja o cenie usługi, a także numery telefonów pod którymi będzie można zamawiać usługę wywozu. Dla osób, które podpiszą stałą umowę będą stosowane dodatkowe rabaty.


- Motorem inicjatywy zakupu w/w sprzętu była potrzeba dodatkowych wpływów do spółki z tytułu świadczenia usług. Od dwóch lat nie była podwyższana cena za wodę. W międzyczasie znacznie wzrosły ceny energii elektrycznej, opłat środowiskowych, opłat za pobór wody do Przedsiębiorstwa Wody Polskie, podatków, wzrosła płaca minimalna itp. Aby zrównoważyć wzrost kosztów produkcji wody i nie przerzucać ich na podwyżkę ceny wody postanowiono zarobić na usłudze wywozu ścieków z posesji w naszej gminie - podkreśla prezes Zarządu PWiK Edward Gaitkowski, dodając: - Mam nadzieję, że dzięki tym działaniom uda się utrzymać dotychczasową cenę wody na niezmienionym poziomie (2,84 zł netto za 1 metr sześcienny) do końca roku, a jak dobrze pójdzie to i do połowy przyszłego roku.

   

   Temat wyświetlono: 3253 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.018791 sekund