Dzisiaj jest środa
5 sierpnia 2020
.
Temperatura powietrza
12.75 °C

.
Gości na portalu: 15
.
Polecamy
Przewróciła się cysterna z olejem napędowym
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2020-02-11, godz.07:01

Bal w wiosce smerfów...

Dnia 24.01.2020 r., tuż przed samymi feriami, w sali widowiskowej odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I – III ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku.


Uczestników balu gorąco przywitała dyrektor szkoły pani Danuta Buryta-Arndt, która życzyła wszystkim zgromadzonym udanej zabawy. Tegoroczny bal tematycznie związany był z małymi niebieskimi stworkami, a mianowicie ze smerfami. Zatem dominującymi kolorami, które mieniły się na sali, były niebieski i biały. Dzieci również w większości swoje stroje dopasowały do tematu balu. Na parkiecie więc zauważyć można było smerfetki i różne smerfy, bawiące się w rytm smerfnych hitów. Cała sala dekoracją przypominała wioskę smerfów, którą wesołym pociągiem zwiedzały dzieci. Jednakże, żeby znaleźć się w zaczarowanej wiosce smerfów, uczestnicy balu na samym początku musieli przedostać się przez magiczną bramę utworzoną z rąk nauczycieli. Dopiero po jej pokonaniu, mogli zacząć zwiedzanie wioski. Każda stacja, na której zatrzymywał się pociąg, skrywała dla dzieci ukryte zadanie, które trzeba było wykonać, aby wyruszyć w dalszą podróż. Zadania, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy balu, stanowiły konkurencje sprawnościowe lub wiedzowe, np. rozwiązanie zagadki, podawanie kulek, przejście przez szarfę, szukanie lusterka itp.

Podczas balu nagrodzono zwycięzców konkursu na maskę karnawałową. Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych. Jury w składzie: pani Agnieszka Mela-Kartosz oraz pani Kamila Stuba przyznało następujące miejsca:
• W klasach I:
I miejsce – Paweł Mrotek
II miejsce – Beata Balcerowicz
III miejsce – Wiktoria Dobrowiecka
• W klasach II:
I miejsce – Marcel Duszczak
II miejsce – Olga Durau
III miejsce - Nikola Jaworska
• W klasach III:
I miejsce – Adrian Rzyduch
II miejsce – Weronika Pawłowska
III miejsce - Andrzej Cynarzewski


Nagrody zwycięzcom wręczyła przewodnicząca Rady Rodziców pani Edyta Lipkowska. Rada Rodziców ufundowała nagrody dla zwycięzców konkursu oraz zakupiła słodycze dla wszystkich uczestników zabawy.

Atrakcją balu było pojawienie się wstrętnego Gargamela, który zakradł się do wioski smerfów i  wyłapywał niebieskie stworzonka do wielkiego wora.

W przygotowania i organizację imprezy włączyli się wychowawcy klas, pracownicy szkoły, rodzice, absolwenci, uczniowie oraz reprezentanci Małego Samorządu Uczniowskiego. Zadbali oni o wszystkie detale, począwszy od dekoracji, poprzez wybór muzyki po konkurencje, zagadki, zdjęcia itp., a wszystko po to, aby nasi najmłodsi świetnie się bawili i długo wspominali zabawę w wiosce smerfów.

SP Wyrzysk   

   Temat wyświetlono: 3026 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.018983 sekund