Dzisiaj jest poniedziałek
30 listopada 2020
.
Temperatura powietrza
0.19 °C

.
Gości na portalu: 34
.
Polecamy
Nowe laptopy do zdalnego nauczania
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2020-03-24, godz.20:09

Ograniczmy wyjścia z domu do minimum

Dzisiaj, tj. 24 marca 2020 roku w niektórych regionalnych mediach pojawiła się informacja o pierwszej osobie zakażonej wirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Pilskim. Kilka godzin później okazało się, że hospitalizowany nie mieszka w naszym powiecie. Sprawę wyjaśnia Ministerstwo Zdrowia: - Pacjent, który dziś rano został hospitalizowany w szpitalu w Poznaniu, w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem, był zameldowany w woj. wielkopolskim, ale przebywał na terenie woj. zachodniopomorskiego. W związku z powyższym został ujęty w statystykach zakażeń dla tego województwa i wycofany ze statystyki woj. wielkopolskiego.

Również dzisiaj podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego w związku ze spodziewanym się coraz większym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 poinformowano o nowych obostrzeniach wprowadzonych rozporządzeniem ministra zdrowia. Dzisiejsze rozporządzenie wprowadza ograniczenie przemieszczania się za wyjątkiem: drogi do i z pracy, wolontariatu w walce z koronawirusem i niezbędnych spraw życia codziennego.

- Ograniczamy wychodzenie z domu do wyjść do pracy, sklepu, czy wyjść w związku z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb. Bądźmy rozsądni i uratujmy swoje zdrowie i życie. Ograniczmy nasze wyjścia do minimum. Bardzo proszę zostańmy w domu - mówił podczas konferencji Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

Zachęcamy do obejrzenia całej konferencji i zamieszczonych poniżej grafik przygotowanych przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.


   

   Temat wyświetlono: 3049 razy.
Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.019871 sekund