Dzisiaj jest piątek
23 października 2020
.
Temperatura powietrza
12.06 °C

.
Gości na portalu: 27
.
Polecamy
Niedokończona hala została sprzedana
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Osiek nad Notecią, dodano: 2020-07-23, godz.23:34

Osiecka parafia w drodze na Jasną Górę

Trwa XVI Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku do częstochowskiego sanktuarium pątnicy zmierzają na dwa sposoby – Ci, którzy pozostali na miejscu, podjęli formę duchowej wędrówki, planując udział we Mszach św. w swoich parafiach, a także odmawianie modlitw, rozważanie konferencji czy udział w dniu pokutnym. Inni – ze względu na obostrzenia związane z epidemią – wzięli udział w formie sztafetowej. Każdą grupę jednego dnia tworzy pięciu pielgrzymów oraz kapłan – przewodnik, który ma do przejścia cały szlak. Tegoroczną Diecezjalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę tworzy dziewięć grup, w sumie około pół tysiąca pątników. Wszystkim towarzyszy hasło „Wielka tajemnica wiary”.


W drugi dzień pielgrzymki na Jasną Górę reprezentanci parafii pw. Św. Józefa w Osieku nad Notecią, Ks. Patryk Styba, Sławomira Janowiak, Ewa Golla z córką Julią oraz Justyna Liszka, wyruszyli ze Złotnik Kujawskich, maszerując do Jaksic, Inowrocławia, Łojewa, a pod wieczór dotarli do celu – Kruszwicy. Jak w rozmowie pielgrzymi stwierdzili, że czasami było trudno, ale za to pięknie.


Ponad trzydziestokilometrowy dystans był dla nas wszystkich czasem na modlitwę, wspólne rozmowy, dzielenie się doświadczeniem wiary. Na przerwach postojowych mogliśmy porozmawiać z pielgrzymami z innych grup, a także zaprosić do odwiedzenia naszej miejscowości i gminy.


W godzinach wieczornych wróciliśmy do Osieka nad Notecią, zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni.


Dziękujemy za pomoc wszystkim zaangażowanym w to, abyśmy mogli pielgrzymować: Ks. Adamowi Przyborskiemu, Proboszczowi parafii w Osieku nad Notecią, Ks. Igorowi Wichrowskiemu, Przewodnikowi Grupy Srebrnej z Nakła nad Notecią, naszemu kierowcy – p. Stanisławowi Szdzuij oraz wszystkim, którzy śledzili nasze pielgrzymowanie.


Zachęcamy do śledzenia pielgrzymki na stronie: https://www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl/ oraz do zapisów na Pielgrzymkę Duchową na Jasną Górę.

Tekst i zdjęcia: Ks. Patryk Styba   

   Temat wyświetlono: 3040 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.017698 sekund