//

Dzisiaj jest poniedziałek
20 maja 2024
.
Temperatura powietrza
14.63 °C

.
Gości na portalu: 20
.
Polecamy
Ulica Kościuszki w Wyrzysku już gotowa
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2022-12-20, godz.17:54

Budżet Gminy Wyrzysk na rok 2023 uchwalony

Dzisiaj, 20 grudnia 2022 roku odbyła się LIX sesja Rady Miejskiej w Wyrzysku. Podczas obrad przyjęto uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Wyrzysk na 2023 rok. Wspomniana uchwała została przyjęta jednogłośnie przez wszystkich 13 uczestniczących w obradach radnych.

Uchwała budżetowa na 2023 roku zakłada dochody budżetu na kwotę 78.223.865,61 zł, a wydatki na kwotę 78.470.293,86 zł. Deficyt budżetu wyniesie 246.428,25 zł.


Po podjęciu uchwały, jako pierwszy gratulacje burmistrz Bogusławie Jagodzińskiej złożył przewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku Roman Łuka, mówiąc: - To nasz wspólny sukces i jest bardzo miło, gdy takie głosowanie przebiega jednogłośnie.

- Bardzo dziękuję wszystkim radnym obu klubów za jednomyślność. To dla jest mnie duży sukces, ale również wyzwanie, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich z Państwa - mówiła po przyjęciu uchwały budżetowej Burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska, kontynuując: - Bardzo cieszę się, że w tych trudnych czasach, kiedy borykamy się z różnego rodzaju podwyżkami uchwaliliście państwo budżet, który będzie nie tylko zaspakajał potrzeby bieżące, ale jest również budżetem inwestycyjnym. To głosowanie pokazało, że możemy wiele zrobić wspólnie, a dzisiejsza sesja tak merytoryczna i wczorajsze komisje pokazały, że Rada Miejska w Wyrzysku potrafi wtedy kiedy trzeba stanąć na wysokości zadania. Bardzo państwu za to wszystko dziękuję. Razem z państwem liczę na to, że uda się zrealizować zamierzenia budżetowe. Mam nadzieję, że ten budżet nie jest zamknięty i jeszcze pozyskamy środki zewnętrze, które umożliwią nam realizację kolejnych niezaplanowanych dzisiaj zadań.

Foto: Urząd Miejski w Wyrzysku   

Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.