//

Dzisiaj jest sobota
30 września 2023
.
Temperatura powietrza
17.50 °C

.
Gości na portalu: 8
.
Polecamy
Ruszyła przebudowa ulicy Kościuszki w Wyrzysku
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2022-12-24, godz.15:21

Świąteczna Akademia Przedszkolaka

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Biblioteka Publiczna w Wyrzysku zaprosiła dwie grupy przedszkolne z Gminy Wyrzysk.

12 grudnia 2022r. bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Publicznego im. Chatka Puchatka. Tematem spotkania były tradycje oraz zwyczaje świąt Bożego Narodzenia. Podczas spotkania dzieci rozwiązały kilka zagadek związanych z charakterystyką Świętego Mikołaja oraz wysłuchały opowiadania pt. ,,Kicia Kocia i Nunuś Idą Święta!’’ Anity Głowińskiej. Pod koniec spotkania dzieci napisały i narysowały list zaadresowany do Gwiazdora.

19 grudnia przyjechały do nas przedszkolaki z Kosztowa. Opowiedziały w jaki sposób przygotowują się do świąt, czy chętnie pomagają rodzicom w kuchni, wymieniły tradycyjne potrawy które zagoszczą na ich stołach oraz czego najbardziej nie mogą się doczekać czyli prezentów. Zaśpiewały fragment kolędy oraz rozwiązywały świąteczne łamigłówki. Nie zabrakło czasu na przeczytanie świątecznej książeczki. Nasi mali goście wysłuchali opowieści „Kicia Kocia i Nunuś – Czekamy na święta” Anity Głowińskiej.

Obie grupy bardzo dobrze się spisały, za wzorowe zachowanie otrzymały książeczki oraz soczyste owoce.


MGOK – Biblioteka Publiczna w Wyrzysku   

Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.