//

Dzisiaj jest czwartek
22 lutego 2024
.
Temperatura powietrza
6.63 °C

.
Gości na portalu: 50
.
Polecamy
Nowa nawierzchnia na drodze do Kościerzyna Wielkiego
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2023-10-13, godz.06:50

Wyrzyska Noc Bibliotek 2023

Noc Bibliotek to ogólnopolskie,czytelnicze wydarzenie, które już od dziewięciu lat włącza do akcji różne biblioteki na rzecz promocji literatury i bibliotek w lokalnych społecznościach. Do IX edycji Nocy Bibliotek przystąpiła także Biblioteka Publiczna w Wyrzysku, która poprzez rozmaite działania starała się pokazać wspierającą i integrującą moc literatury i biblioteki.

Wyrzyska Noc Bibliotek odbyła się w miejscowym domu kultury i bibliotece w dniu 6 października 2023 roku. Kilkugodzinne wydarzenie czytelnicze, któremu towarzyszyło hasło: „Absurd nie czytać”, zapewniło wieloosobowej grupie dzieci szereg atrakcji: literackich, plastycznych, muzycznych i filmowych. W programie Nocy Bibliotek w Wyrzysku znalazł się między innymi bajkowy escape room, który obfitował w rozmaite zadania literackie. W bibliotecznej, interaktywnej zabawie uczestnicy rozwiązywali wiele zagadek, które wymagały logicznego myślenia i współpracy. W tej zabawie niezwykle przydatna była znajomość literatury dla dzieci, gdyż zadania odnosiły się do znanych baśni i bajek. Podczas spotkania nie zabrakło też plastycznego kącika, w którym dzieci tworzyły bajkowe lapbooki. W swoich pracach plastycznych uczestnicy spotkania odnieśli się do powszechnie znanych bajek. W trakcie wyrzyskiej Nocy Bibliotek powstały pomysłowe lapbooki, nawiązujące do „Kopciuszka”, „Czerwonego Kapturka” i „Królewny Śnieżki”. Wydarzenie uatrakcyjniały także warsztaty muzyczne, które doskonale integrowały uczestników Nocy Bibliotek. Dzieci poznały wybrane instrumenty muzyczne, rozwiązywały quizy muzyczne a także śpiewały i tańczyły w rytm zaproponowanej muzyki. Wspólne zabawy wieńczył seans filmowy, podczas którego zgromadzeni mieli okazję zobaczyć film pod tytułem „Moja mama Gorylica”, będący animowaną adaptacją książki Fridy Nilsson. Uczestnicy Nocy Bibliotek ciekawie spędzili czas w rówieśniczym gronie. Na pamiątkę IX edycji Nocy Bibliotek zebrani otrzymali okolicznościowe zakładki do książek.

Tegoroczna Noc Bibliotek przyciągnęła do wyrzyskiej biblioteki sympatyków książek z Wyrzyska i okolic, by wspólnie celebrować literacką imprezę a tym samym promować lokalną bibliotekę i czytelnictwo w niekonwencjonalny sposób. Wydarzenie było też okazją do rozwijania czytelniczych pasji w wyjątkowej, bibliotecznej atmosferze. Niech zatem te odwiedziny w bibliotece wieczorową porą, będą zachętą do częstych odwiedzin lokalnej placówki w godzinach jej otwarcia.


MGOK Biblioteka w Wyrzysku    
filia w Osieku nad Notecią   


Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.