Dzisiaj jest środa
20 czerwca 2018
.
Temperatura powietrza
15.06 °C

.
Gości na portalu: 31
.
Polecamy
33 lata posługi kapłańskiej Ks. Adama Przyborskiego
Nadchodzące wydarzenia
Noc Świętojańska w Osieku nad Notecią
Strefa humoru
Jakie wnioski?
Nie tylko Wyrzysk
   Łobżenica, dodano: 2016.01.20, godz.21:27

Studniówka 2016

„Carpe diem”, czyli „Chwytaj dzień” Studniówka 2016r. Dnia 15 stycznia 2016r. w Ośrodku Wczasowym w „Malwie” w Luchowie odbył się bal studniówkowy uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego w Łobżenicy. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor-Lucyny Góra-Mrotek, która bardzo serdecznie przywitała wszystkich zebranych w zimowy wieczór, a w szczególności bohaterów uroczystości-młodzież. Przypomniała, że „to przede wszystkim świadectwo wspólnoty uczniów, wychowawców, nauczycieli i rodziców”. Zapewniła, że to najpiękniejszy bal, magiczna chwila, do której będzie się wracać w dorosłym już życiu. Zacytowała słowa Agnieszki Osieckiej, która w wierszu „Szukam wiatru w polu” napisała:
„Są takie noce
od innych łaskawsze,
kiedy się wolno wygłupić,
wolno powtarzać "nigdy" i "zawsze",
wolno słowami się upić,
tylko nie wolno tej nocy pod różą
okraść, okłamać, oszukać,
bo się już będzie
odtąd na próżno
bezsennej nocy tej szukać..."


Pani Dyrektor przypomniała, że ten studniówkowy bal nie odbyłby się, gdyby nie rodzice i nauczyciele-wychowawcy. Podziękowała im za organizację uroczystości. Natomiast młodzieży życzyła z całego serca powodzenia na egzaminie maturalnym i w dalszym dorosłym już życiu. „Abyście wyniki matury przyjmowali w takiej samej radosnej atmosferze jak dzisiejsza studniówka”- mówiła.

Głos zabrała także przewodnicząca Rady Rodziców-Pani Edyta Lipkowska, która –zwracając się do Pani Dyrektor, nauczycieli i pracowników szkoły -powiedziała: „ Powierzając na te parę lat nasze dzieci Państwa opiece, niewątpliwie większość z nas– rodziców robiła to z niepewnością i obawą, czy dokonuje dobrego wyboru, czy poradzą sobie Państwo z ich niesfornymi charakterami, buntowniczą naturą w momentach niezdecydowania –czy być już dorosłym, czy jeszcze cieszyć się z bycia dzieckiem. Dzisiaj wiemy, że nasze, rodziców, obawy okazały się niepotrzebne”. Wszystkim uczestnikom balu życzyła wspaniałej zabawy, wierząc, że pozostanie on w pamięci na całej życie.


Po uroczystych przemówieniach nadszedł czas na tradycyjny taniec. Uczniowie (przygotowani przez Panią Kamilę Mrotek) wraz z nauczycielami przepięknie zatańczyli poloneza. Młodzież w niezwykłych kreacjach wirowała w tańcu, wprawiając publiczność w zachwyt. Przypomnieć w tym miejscu mogły się wszystkim słowa Adama Mickiewicza:
„Poloneza czas zacząć. Podkomorzy rusza 
I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza, 
I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi 
I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi”


Następnie nadszedł czas na przemówienia-podziękowania młodych ludzi. Sara Bochat (IIIb) i Sebastian Kalita (IIIc) w imieniu swoich kolegów i koleżanek podziękowali Pani Dyrektor za to, że uczniowie mieli możliwość kształcenia się w dogodnych warunkach, za okazywaną troskę, opiekę. Nauczycielom podziękowali za trud włożony w ich wychowanie, za wyrozumiałość i cierpliwość. Szczególne podziękowania złożyli swoim wychowawcom. Gorąco podziękowali także rodzicom, którzy zawsze pomagali (i pomagają) młodym ludziom i przygotowali wspaniały bal. Wymienionym wyżej osobom wręczone zostały kwiaty-w dowód szacunku i wdzięczności. Doniosłą chwilą był także moment przypinania uczniom przez wychowawców koniczynek-symbolu szczęścia.
Tego dnia wszyscy wspaniale się bawili. Tradycji stało się zadość. W końcu już sam Jan Kochanowski-poeta szesnastowieczny –pisał:
"Zawżdy tak to bywało, gdy 100 dni nauk zostało.
Wielce godni Żakowie biesiadowali na zdrowie!"

Dobra zabawa to także na pewno zasługa DJ-a. Pan Piotr Włóka -jak na prawdziwego wodzireja przystało- brawurowo poprowadził całą uroczystość, wplatając w rytm taneczny zabawy i konkursy. Faktycznie, zaczarował wszystkich.

Podsumowując ten studniówkowy bal, można przywołać słowa Leopolda Staffa:
„Bo coś w szaleństwach jest młodości, 
Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu, 
Co jest mądrzejsze od mądrości 
I rozumniejsze od rozumu”

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy uczestniczyć w takiej niepowtarzalnej uroczystości, a w szczególności Radzie Rodziców z przewodniczącą-Panią Edytą Lipkowską na czele-i oczywiście-naszej wspaniałej młodzieży!

Wychowawcy klas trzecich: Maria Mitek i Kamila Mrotek
zdjęcia: Piotr Gajewski, Foto Mars Andrzej Szala    

   Temat wyświetlono: 821 razy.


www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.037576 sekund