Dzisiaj jest wtorek
20 lutego 2018
.
Temperatura powietrza
1.12 °C

.
Gości na portalu: 43
.
Polecamy
Grupa MoCarta wystąpiła w Wyrzysku
Nadchodzące wydarzenia
Propozycje M-GOK na ferie
Nasze filmy
Nie tylko Wyrzysk
Nie tylko Wyrzysk
   Białośliwie, dodano: 2016.07.13, godz.10:26

Akordeoniści spotkają się w Białośliwiu

Już w najbliższą niedzielę, 17 lipca br., odbędą się XVII Towarzyskie Spotkanie Akordeonistów Białośliwie 2016. Swój udział zgłosiło już piętnastu akordeonistów z całego regionu. Imprezę dofinansowuje Powiat Pilski.

Celem Towarzyskiego Spotkania Akordeonistów jest prezentacja amatorskiego ruchu artystycznego, twórców regionalnych i muzyków ludowych oraz popularyzacja akordeonu i muzyki akordeonowej w środowiskach amatorskich, a także podnoszenie poziomu sztuki wykonawczej w grze na tym instrumencie.


- Wśród uczestników będą osoby z całego regionu, m.in.: z Krajenki, Sępólna Krajeńskiego, Sypniewa, Szamocina, Białośliwia i Piły. Są to osoby w różnym wieku - najmłodsi mają 15 lat, a najstarszy uczestnik ma 82 lata – informuje Natalia Michalska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białośliwiu. - Impreza wzbudza spore zainteresowanie publiczności, zarówno mieszkańców gminy Białośliwie, jak i osób spoza naszej gminy, a na sali zawsze panuje miła, biesiadna atmosfera.

Tegoroczne, XVII Towarzyskie Spotkanie Akordeonistów odbywa się w ramach jubileuszu 800-lecia Białośliwia. Podczas spotkania będzie można nabyć pamiątki związane z jubileuszem. Początek przesłuchań o godz. 14.00 w Gminnym Ośrodku Kultury. Wstęp wolny. Zapraszamy!

   

   Temat wyświetlono: 534 razy.


www.NaszWyrzysk.pl 2008-2017


Czas: 0.021439 sekund