Dzisiaj jest poniedziałek
18 stycznia 2021
.
Temperatura powietrza
-8.06 °C

.
Gości na portalu: 38
.
Polecamy
Chrystus Król powrócił do Wyrzyska
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk/Polanowo, dodano: 2015-04-28, godz.08:44

Wyrzyski duathlon za nami

W niedzielę, 26 kwietnia 2015 r,. w Wyrzysku odbyły się po raz pierwszy zawody duathlonowe. W imprezie p.n.”Do lasu po zdrowie” wzięło udział kilkunastu zawodników z gminy Wyrzysk i okolic.Uczestnicy mieli do pokonania dwukrotnie pętlę biegową o długości 3 km. Trasa rowerowa liczyła 6 km. Organizatorzy postanowili symbolicznie nagrodzić trzech zawodników w kategorii mężczyzn i wszystkie startujące kobiety. Wśród panów najszybszy okazał się Miłosz Czechowicz (Piła). Drugie miejsce w kategorii mężczyzn zajął Hubert Semczuk (Wyrzysk) a trzecie Piotr Nowacki (Piła). Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Borkowska (Złotów) przed Aliną Bielawską (Wyrzysk), Kamilą Bąk (Osiek nad Notecią) i Justyną Jasoń (Piła).

- Bardzo dziękuję wszystkim miłośnikom biegania i jazdy na rowerze, że niedzielne popołudnie spędzili na aktywnym wypoczynku w formie duathlonu. Pozytywne reakcje odnośnie trasy oraz organizacji napawają optymizmem przed kolejnymi zawodami, które planujemy zorganizować z profesjonalną oprawą na początku grudnia – powiedział Wojciech Sobiech z MTB Wyrzysk Team, inicjator wydarzenia.

Zawody zakończyło wspólne ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Impreza odbyła się na terenie lasu polanowskiego. Duathlon zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku przy współpracy MTB Wyrzysk Team i Nadleśnictwa Kaczory. Imprezę wsparły Zakłady Mięsne „Mrotek” z Gromadna i pasieka Pana Henryka Tucholskiego.
Podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację pierwszego wyrzyskiego duathlonu.

MTB Wyrzysk Team   

   Temat wyświetlono: 3364 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2021