//

Dzisiaj jest poniedziałek
20 marca 2023
.
Temperatura powietrza
14.25 °C

.
Gości na portalu: 21
.
Polecamy
Trwa drugi etap przebudowy drogi w Klawku
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Gromadno, dodano: 2016-02-12, godz.21:14

Zebranie wiejskie w Gromadnie

11 stycznia, w czwartek, w świetlicy wiejskiej w Gromadnie odbyło się spotkanie wiejskie. Oprócz wielu mieszkańców sołectwa pojawił się na nim Stefan Piechocki Wicestarosta Pilski, Bogusława Jagodzińska Burmistrz Wyrzyska, Stanisław Wełniak Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile, Piotr Kuna Radny Rady Miejskiej w Wyrzysku, Roman Kowalski Sołtys Gromadna, Ks. Proboszcz Andrzej Kalita, przedstawiciele OSP Gromadno, Rady Sołeckiej, Komisji Rewizyjnej i organizacji pozarządowych.


Spotkanie rozpoczął Roman Kowalski, który przedstawił szczegółowe sprawozdanie. Sołtys Gromadna przypomniał zorganizowane w ubiegłym roku imprezy m. in. Dzień Babci i Dziadka, uroczyste otwarcie boiska sportowego, zabawę dożynkową i spotkanie opłatkowe. Przedstawił również inwestycje i zadania, które udało się wykonać– m. in. remont podłogi i komina w świetlicy wiejskiej i odkrzaczanie dróg. Sołtys podziękował włodarzowi gminy za szczególną dbałość o utrzymanie czystości we wsi i sprawowanie pieczy nad boiskiem sportowym.
Roman Kowalski skupił się również na planach, wspominając o zamiarze dalszej budowy chodnika we wsi. Podziękował również mieszkańcom za liczny udział i pomoc w organizacji imprez gminnych takich jak Kiermasz Świąteczny i Dożynki Powiatowo-Gminne oraz poinformował o działalności zawiązanego niedawno Klubu Sportowego w Gromadnie oraz o imprezach, które klub zorganizował.


Podczas spotkania wiejskiego sprawozdanie przedstawił również skarbik Rady Sołeckiej oraz przewodniczący Komisji Rewizyjnej.


W dalszej części głos zabrała Bogusława Jagodzińska Burmistrz Wyrzyska, która przedstawiła stan finansowy gminy oraz budżet na rok 2016. Włodarz gminy wspomniała o inwestycjach, które udało wykonać się w Gromadnie, a które nie były finansowane z funduszu sołeckiego: remont kuchni, magazynu, podłogi, komina i elewacji świetlicy wiejskiej oraz wykonanie ogrodzenia wokół placu zabaw. Burmistrz Wyrzyska mówiła również o planach na przyszłość: zamontowaniu barierki we wsi i dokończeniu remontu świetlicy. Zapewniła również, że w dalszym ciągu dbać będzie o utwardzanie i odkrzaczanie dróg. Na koniec Bogusława Jagodzińska podziękowała za prężne działania mieszkańców i nowego Klubu Sportowego na rzecz miejscowości. Wręczyła również przedstawicielom OSP Gromadno wyróżnienie zdobyte 10 lutego w Pile, które dotyczyło wzorowych wyników przeglądu stanu technicznego pojazdów, sprzętu silnikowego, zaplecza i warunków BHP. Włodarz gminy podkreśliła, że prężne działania druhów są dla niej powodem do dumy.


Podczas spotkania głos zabrał również Stefan Piechocki Wicestarosta Pilski, który mówił m. in. o sytuacji sołectw w powiecie oraz o kondycji oświaty, domów pomocy społecznej i służby zdrowia. Wicestarosta podkreślił również, że wyrzyski szpital jest dla Starostwa Powiatowego w Pile kwestią bardzo istotną. Stefan Piechocki zapewnił o wsparciu tej jednostki przez powiat pilski.

Ostatnią część spotkania stanowiły pytania mieszkańców, którzy zainteresowani byli kwestiami związanymi m. in. z funkcjonowaniem świetlicy oraz remontem i budową dróg.

Urząd Miejski w Wyrzysku   

   Temat wyświetlono: 3553 razy.
Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.