//

Dzisiaj jest czwartek
22 lutego 2024
.
Temperatura powietrza
7.00 °C

.
Gości na portalu: 28
.
Polecamy
Nowa nawierzchnia na drodze do Kościerzyna Wielkiego
Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Gromadno, dodano: 2016-07-13, godz.01:02

Spływ kajakowy nagrodą za udział w zawodach

We wtorek 5 lipca 2016 roku odbył się spływ kajakowy na rzece Piława w okolicach Bornego Sulinowa i Nadarzyc, zorganizowany dla dzieci biorących udział w zawodach sportowo-pożarniczych z OSP Gromadno. Organizacją zajął naczelnik OSP w Gromadnie Adam Kapczyński przy współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym „Unikat” na czele z prezes Renatą Nowicką ze Szkoły Podstawowej w Falmierowie i Górskim Kołem Kajakarskim z Kcyni pod przewodnictwem Jacka Maćkowskiego.

W spływie oprócz 19 dzieci uczestniczył także dyrektor SP w Falmierowie Marek Kułakowski z synem Mikołajem, który jest instruktorem kajakarstwa. W dowód uznania za współpracę z jednostką OSP Gromadno pan dyrektor otrzymał pamiątkowy puchar.

- Od samego rana do późnego wieczora zabawa była przednia. Oprócz spływu, który płynęliśmy 18 kilometrów rzeką i rozlewiskami zwiedziliśmy również obiekty po byłej bazie radzieckiej oraz miejsce gdzie byli więzieni oficerowie i szeregowcy podczas II Wojny Światowej. Po drodze w Zbicach zwiedziliśmy wystawę czołgów i armat - relacjonuje współorganizator Adam Kapczyński.

Organizatorzy dziękują sponsorom, którymi byli: burmistrz Bogusława Jagodzińska, Uczniowski Klub Sportowy "Unikat", Klub Sportowy Gromadno, Radny Rady Powiatu w Pile Stanisław Wełniak, Państwo Izabela i Marcin Pikulik, Państwo Monika i Szymon Mazurek, Zakłady Mięsne Gromadno Alojzy i Piotr Mrotek, Sklep "U Pauliny" Paulina Gajewska Dobrzyniewo.

Osobne podziękowania za pomoc w organizacji spływu dla Sławomira Barciszewskiego, Mirosława Staniewskiego i Ryszarda Kowalskiego.


   

Powrót do strony głównej