Dzisiaj jest wtorek
21 listopada 2017
.
Temperatura powietrza
1.00 °C

.
Gości na portalu: 21
.
Nasze filmy
Nie tylko Wyrzysk
   Wyrzysk/Polanowo, dodano: 2016-10-10, godz.12:48

Święto Pieczonego Ziemniaka za nami!

W piątek, 7 maja, odbyło się coroczne, tradycyjne już święto organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Wyrzyska – Święto Pieczonego Ziemniaka. W wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście: Bogusława Jagodzińska Burmistrz Wyrzyska wraz ze swoim zastępcą Tadeuszem Perlińskim oraz Stefan Rymer Przewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku.


Święto odbyło się w restauracji „Na wzgórzu” w Polanowie. W imprezie uczestniczyli członkowie Towarzystwa, jego miłośnicy i mieszkańcy gminy. Uczestnicy wydarzenia brali udział w wielu konkurach, których tematem przewodnim był ziemniak. Rywalizowali w obieraniu ziemniaków na czas, rzucaniu ziemniakiem do celu, czy tworzeniu „Ody do ziemniaka”.
Impreza miała na celu przede wszystkim rozbudzenie świadomości kulturalnej mieszkańców gminy i ten cel z pewnością został osiągnięty. Na koniec nie zabrakło zabawy tanecznej, w której wszyscy chętnie wzięli udział.


Święto Pieczonego Ziemniaka realizowane było w ramach dotacji z budżetu gminy Wyrzysk dla Towarzystwa Przyjaciół Wyrzyska.

UM w Wyrzysku   

   Temat wyświetlono: 2712 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2017


Czas: 0.025414 sekund