Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk/Piła, dodano: 2017-04-27, godz.23:46

Drużynowe biegi przełajowe

24 kwietnia w Pile za halą sportową przy ul. Żeromskiego, w ramach XVII Olimpiady Dzieci i Młodzieży Powiatu Pilskiego, odbyły się zawody w drużynowych biegach przełajowych. Reprezentacja ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku liczyła 24 osoby. Każdy zespół składał się z sześciu uczniów i uczennic. Dziewczęta i chłopcy startowali na dystansie 1000 m.

Najlepszy wynik wśród zawodników z naszej szkoły z grupy młodszej uzyskał Karol Jagodziński z klasy III, który zajął wysokie VI miejsce na około 100 startujących. Wśród dziewcząt, również z grupy młodszej, najlepsza była Amelia Tośko z klasy Vc, która zdobyła XI miejsce. Drużynowo najlepszy wynik uzyskały młodsze dziewczęta oraz chłopcy zajmując VI miejsce. Dziewczęta z grupy starszej zajęły VII miejsce, natomiast chłopcy z grupy starszej XI miejsce. Radość była tym większa, że konkurencja była naprawdę silna.

Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy!