Dzisiaj jest środa
20 czerwca 2018
.
Temperatura powietrza
15.13 °C

.
Gości na portalu: 29
.
Polecamy
XX Bieg Olka za nami
Nadchodzące wydarzenia
W Osieku nad Notecią wakacje rozpoczną aktywnie
Strefa humoru
Jakie wnioski?
   Wyrzysk, dodano: 2017-06-12, godz.22:05

Koniec samorządu terytorialnego?

Za rok wybory do samorządów - w tym do gminnego, który jest podstawą funkcjonowania społeczeństw lokalnych w Polsce. Po ostatnim posiedzeniu sejmu wątpliwe jest, czy będą to te same samorządy, których samodzielność, samostanowienie o sobie uznaliśmy za tak ważne w demokracji, że zostały jako jedyne umocowane w Konstytucji RP: "Samorząd terytorialny uczestniczy w sprawowaniu władzy publicznej. Przysługującą mu w ramach ustaw istotną cześć́ zadań́ publicznych samorząd wykonuje w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność́".

W imieniu własnym - czyli przez wybranych przez mieszkańców przedstawicieli (wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, radnych), na własną odpowiedzialność - czyli pod kontrolą i oceną mieszkańców, zagwarantowanymi prawnie w rożnych formach (np. możliwość wnoszenia skarg na uchwały, decyzje, wnioskowanie o kontrole do komisji rewizyjnej, innych komisji rady, do NIKu, zgłoszenia do organów ścigania, obowiązek jawności).

Samorząd terytorialny to kwit esencja przyjętego przez Polaków demokratycznego ustroju, co także podkreślone zostało jednoznacznie w Konstytucji: "Ustrój terytorialny Rzeczypospolitej Polskiej zapewnia decentralizację władzy publicznej". To w 90 roku miał być i był (!), koniec z decydowaniem w Warszawie, w biurze politycznym rządzącej partii, kto i jak będzie rządził w gminie, kogo będzie słuchał, jakie dostanie "z góry" środki. Niestety kończy się demokracja oparta na decentralizacji władzy i wraca PRL. Zapisy w Konstytucji zaczynają być papierowymi, a większość parlamentarna przyjmuje ustawy z rozwiązaniami rażąco z nią sprzecznymi. Od 1,5 roku systematycznie samorządom zabiera się kompetencje, przekazuje do państwowego decydowania, ale to co wydarzyło się na ostatnim posiedzeniu Sejmu to prawne zapisanie możliwości represji (nie boję się użyć tego słowa, bo w praktyce tak to będzie funkcjonowało). Będą represje wobec wójtów, burmistrzów, prezydentów, którzy nie będą ludźmi "jedynej słusznej partii". Większość społeczeństwa pewnie nie zwróci uwagi na zmiany ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych, organie powołanym do kontroli i nadzoru nad gospodarką budżetową gmin. To kontrola możliwa tylko w jednym zakresie, i tu po raz kolejny przywołam Konstytucję RP, która w Art. 171 ust. 1 stanowi, że: „działalność samorządu terytorialnego podlega nadzorowi z punktu widzenia legalności”. Legalności! A przyjęta 8 czerwca nowelizacja ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych (RIO) zwiększyła zakres kontroli - wbrew Konstytucji - o badanie gospodarności, rzetelności i celowości decyzji organów samorządowych. Urzędnik z zewnątrz będzie oceniał np. celowość wykonania chodnika na ulicy X zamiast na ulicy Y. Można podważyć każdy zakup i każdą inwestycję, mimo że decydowali o tym wybrani w wyborach przedstawiciele mieszkańców!

Cel tych nadzwyczajnych, ponadkonstytucyjnych uprawnień dla RIO jawi się dopiero wyraźnie w kolejnej zmianie ustawy - wyposażono Prezesa Rady Ministrów w uprawnienia do odwoływania i rozwiązywania każdego organu administracji samorządowej z klauzulą natychmiastowej wykonalności! To złamanie gwarantowanej konstytucyjnie samodzielności Jednostek Samorządu Terytorialnego w zakresie prawa do ochrony sądowej.

Jeden ze znanych redaktorów Rzeczypospolitej, który jak uzna za konieczne to "przyłoży" PISowi, a jak uzna za konieczne to "przyłoży" opozycji, napisał po ostatniej miesięcznicy smoleńskiej na Twitterze:"Jeśli za PiS nie można swobodnie protestować, są aresztowania, bo prawo zostało zmienione pod miesięcznice, to mamy demokrację reglamentowaną?"

Dodam w tym duchu nawiązując do zmian wspomnianych powyżej - jeśli prawo zostaje zmienione pod potrzeby polityki kadrowej rządzących, to jaką mamy pewność, że będziemy mieć do czynienia z faktyczną niegospodarnością, nierzetelnością i bezcelowością działań odwoływanych samorządowców, a nie represją w z góry założonym celu?

Maria Janyska
Posłanka na Sejm RP

   

   Temat wyświetlono: 2694 razy.
Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.

Autor: , dodany: 2017.06.25, 23:33:28

On kochal tylko jelopow i dupolizow z PISu.

Autor: , dodany: 2017.06.25, 23:00:48

Szkoda, że ten komuch z Bukaresztu nie zabrał z sobą takiego przygłupa jak ty.

Autor: , dodany: 2017.06.23, 9:49:04

Ciebie zas wypluł Ceaușescu jak byl u Gierka na wakacjach.

Autor: , dodany: 2017.06.23, 9:45:08

Najlepiej w Korei Płn.

Autor: , dodany: 2017.06.23, 9:44:25

Chyba w Hyde Parku lub u Łukaszenki albo u Putina.

Autor: , dodany: 2017.06.23, 9:24:55

Ten przygłupek nawet pisać dobrze ani poprawnie po polsku nie umie, widać, że miał przodków po Czyngis chanie. Wymaga on resocjalizacji.

Autor: , dodany: 2017.06.22, 23:35:49

Zidjocialy PISowski narod sra w swoje gniazdo i jest z tego dumny!

Ten PISowski hejter tu z portalu pisze takie bzdety bo ma za to placone ! ludzie nie dajcie sie zglupiec.

Autor: , dodany: 2017.06.22, 22:23:00

Przygłupie nie pij kumysu!

Autor: , dodany: 2017.06.22, 21:52:20

jak się wejdzie we wrony .....

Przez odbyt i ci nie śmierdzi?

Autor: , dodany: 2017.06.22, 15:38:36

jak się wejdzie we wrony to trzeba krakać jak i ony.

Więc krakaj jak PEŁO!

Autor: , dodany: 2017.06.22, 8:24:59

Sam przekonałeś mnie, że z wyrzyskimi idiotami się nie dyskutuje.
Idiota, to idiota,.

Autor: , dodany: 2017.06.21, 22:38:28

"przyjęta 8 czerwca nowelizacja ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych (RIO) zwiększyła zakres kontroli - wbrew Konstytucji - o badanie gospodarności, rzetelności i celowości decyzji organów samorządowych"

I bardzo dobrze żeby nie było
jak za PEŁO:
1. Zimnych term w Lidzbarku Warmińskim gdzie podgrzanie wody kosztuje 800 tys zł, a miały byc gorące nawet Niemcy się smieli z tego w swoich gazetach.
2. Stadionu narodowego w Gromadnie na bagnie co go zniszczyły "SIŁY NATURY",
3. Ogromnego parkingu metropolitalnego przy stawie z Ażurami co go podobno rozjechali "dynamiczni kierowcy, parking jest 2-3 razy za duzy.
4. Tzw. poidła dla konia na rynku w Wyrzysku i 6 tablic propagandowych cesarzowej.
5. Wiesci wyrzyskie ze zdjęciem cesarzowej w każdym numerze.
6. Swietlice wiejskie w każdej małej wsi na NOC KUPAŁY.
7. Kwiatki i rabatki bez konsultacji z wyborcami
8. Były burmistrza obecny Z-ca burmistrza który doprowadził do straty ok. 1,5 mln zł hala w ruinie na stadionie w Osieku wraz ze swoim z-ca dożywotnio powinien mieć zakaz pracy w budżetówce, najwyżej u prywaciarza który by nauczył ludzi gospodarności.
9. itd.itp.
oraz żeby nie było jak za PEŁO mafii paliwowych i karuzeli VAT-owskich które okradają naród.

Ale o takich sprawach Janyska nie napisze boby swoim się naraziła.
A jak się wejdzie we wrony to trzeba krakać jak i ony.

Autor: , dodany: 2017.06.19, 23:38:10

Dodam tylko ze z idiotą się nie dyskutuje - pisowski obszczymurku.

Autor: , dodany: 2017.06.19, 15:29:43

Przygłup ze swoimi pokrętnymi POpaprańcami przegrał wybory i pozostało mu tylko szczekać i ujadać z ukrycia ale swojego ryjka nie może wystawiać bo by dostał po
tym ryjku.

Autor: , dodany: 2017.06.18, 11:44:30

PISowskie nasienie prowadzi wojne z wszystkimi ktorzy nie sa ich zdania.
Maja polityczna pozywke na trumnach, ze smolenska lub z zamachow bombowych na zachodzi. To sa dwie pary butow!
Ciemny Lud uwiezyl pasterzowi kaczynskiemu ktory robi im wode z muzgu.
Kaczor jak magik wyciaga z kapelusza ciegle nowych pajacow takich jak Szydlo,Brudzinski,Sasin,Jaki,Macierewicz,Blaszczak itd ktorzy nie maja wlasnego zdania! Wystarczy posluchac jednego a juz wiemy co powie ten drugi ;) oczywiscie po odprawie u pastrza owieczek.
Na miesiecznicach nasz kaczor dochodzi do prawdy juz ponad 7 lat,a dojdzie do niej jak postawia mu Mauzoleum jak Leninowi i go zabalsamuja.
Czlowiek co nawet na rowerze nie umie jezdzic, bez kobiety a nie wspomne o dzieciach chce nam mowic jak mamy zyc! on sie nawet ogolic nie potrafi jak meszczyzna.
Ochrone ma wieksza niz Putin,ale kogo on sie tak boi? moim zdaniem to jest taki "wieki szu" a wszyscy wiedza jak skonczyl.
Zaden z Pajacow kaczynskiego nie bierze odpowiedzialnosci za nic!
Warto wspomniec chlopaka co go torturowano paralizatorem, stodole i corki lesniczych - Szyszki ;) San Escobar Waszyczykowskiego - poprostu kabaret!
Normalny czlowiek podal by sie do dymisji.
Zapomnialem o Macierewiczu, to juz szczyt szczytow! Publicznie obiecal Wojsku Helikoptery i co ? woli tworzyc prywatne wojsko dla siebie ;) a to wszystko za pieniadze podatnikow !

Autor: , dodany: 2017.06.18, 10:50:14

Lecz się czlowoeku,boś esbek i ormowiec.

Dostałeś porządnie pałą za swoją głupotę i brak znajomości języka polskiego?
Czas na to. To dobrze działa na zmądrzenie.

Autor: , dodany: 2017.06.18, 3:23:43

Zjadł kolację,się wyjechał,podmyl uszy i o 20.36.50 usiadł Baran do kompa.Tam przeczytał prawdę o swoim idola,gdzie nawet licealistka z Gorzowa nie chciała mu podać rękę(bo ze zdrajcami się nie wita). Jak ktoś mógł mógł powiedzieć prawdę na temat jego pryncypala?
Barany! Wy byście prześcieradło polane zabia krwią w okno wstawili, byleby tylko pokazać żeście cnotliwi. Wasza dziewoczosc ma tyle wspólnego co mojej suce,która się parę razy oszczędza.
Jesteście jak Szczerba,który uważa, że Żydzi do obozów jeździli jako uchodźcy. Wasze pojęcie o historii i cierpieniu jest takie jak mszycy polanej środkiem chemicznym.
Lecz się czlowoeku,boś esbek i ormowiec.

Autor: , dodany: 2017.06.17, 23:57:37

Kaczynski i Klechy chcieli by LUD byl ciemny!

A czy przypadkiem to włanie klecha sowa nie mataczyła z grasiem u sowy, dobrze ze jeszcze głosow na tasmach nie majak puka panienke

Autor: , dodany: 2017.06.17, 20:36:50

Ten wasal Merkelowej jakby mógł, to by nas wszystkich sprzedał.

Przecież takiego głupka jak ty, nikt nie kupi. Bo to ani do myślenia ani do przesypywania piachu na budowie.

Autor: , dodany: 2017.06.17, 12:43:09

Trzeba mieć nasrane w głowie,by słowa Pani Premier przeinaczac i robić z nich pożytek polityczny.
Ten wasal Merkelowej jakby mógł, to by nas wszystkich sprzedał.

Autor: , dodany: 2017.06.16, 22:45:17

Przecież Donio Tusk już ma swoją telewizję -tvn i poniekąd Polsat.

Autor: , dodany: 2017.06.16, 17:33:31

Załóż sobie TV Tuska i wlaź do łożka (spotkasz pod kołdrą taliba) poczujesz się lepiej!!!!!!

Autor: , dodany: 2017.06.16, 14:38:17

Rozbiór nam groził,teraz jedynie wojna,ale mamy u siebie wojska Natowskie ..

Walnij się młotkiem w ten głupi łeb. Ci wszyscy z pełną gębą patriotyzmu i Obrońcy Ojczyzny, tak jak w przeszłości, pierwsi uciekną z pola boju i znów dalej ciemny lud będą pouczać jak to należy walczyć w obronie ojczyzny.
Znów znajdą sponsorów i swoją radiostację do dalszego szczucia ludzi.
W przeszłości tak właśnie się popisali.
Dzisiaj też zdradzą i uciekną.
Wojska NATO? Dziwni obrońcy swoich interesów a nie Polski.
Na mózg ci padło?

Autor: , dodany: 2017.06.16, 11:32:20

Rozbiór to groził Polsce za czasów Tuska i jego parti oraz nieprzynaleznych lecz chorych z obsesji zawiści takich jak Ty. Teraz Polska, to w końcu wolny kraj. Rzadna Merkel nie mówi nam jak mamy postępować.To za rządów Tuska wmawiali nam jaka ta Rosja paskudna i ze trzeba się od niej izolować.Pokorny zdradziecki wódz narodu, który w Smoleńsku się z Putinem podsmiewali i klepali po plecach, udawali niezgode. Putin nałożył sankcje na polskie bydło, trzode i jablka. W tym samym czasie Merkel podpisała umowę na budowę nitki Nordstrim jeden przez Bałtyk, by ominąć Polskę.
Rozbiór nam groził,teraz jedynie wojna,ale mamy u siebie wojska Natowskie ,co znowu jest niewsmak Merkel.To nie Niemcy-sprawcy drugiej wojny światowej bronią teraz wschodniej fanki 😱😵
Zastanówcie się POpaprancy kogo Wy popieranie?! No chyba,że jesteście też zdrajcami.

Autor: , dodany: 2017.06.16, 8:19:05

Kaczynski i Klechy chcieli by LUD byl ciemny!

"Demon postępu i nowoczesności czyni wielkie spustoszenie"

Normalnie to PISolom powinna sloma z butow wystawac zeby Biskupom dogodzic.

Autor: , dodany: 2017.06.16, 8:07:18

"Kaczyński jest tysiąc razy mądrzejszy od Ciebie. On nie zapomniał i doskonale zdaje sobie sprawę, że każdy jego znajomy, sąsiad,może okazać się zdrajcą narodu."

Kaczynski to chory na opsesje czlowiek, tak jak Macierewicz.

Ty to za duzo ogladasz TVP i Trwam, dlatego masz takie poglady. Kaczynski chce zebys takie mial, nie masz prawa miec swoich.
To taka kaczagrypa, da sie wyleczyc.

Autor: , dodany: 2017.06.16, 7:31:01

Kaczor to nawiedzony facet, co ma obsesję na punkcie własnej omnipotencji i wielkości. Robi wraz ze swoją kamarylą/za nasze pieniądze/ podział społeczeństwa. Potwierdza to uwagi sprzed dziesięcioleci, że Polska nierządem stoi, za co należy ją przywołać do porządku przez sąsiadów.
Czas kolejnego rozbioru zbliża się nieuchronnie. Chory człowiek Europy musi zostać "wyleczony", na własne i kacze życzenie.

Autor: , dodany: 2017.06.16, 0:55:32

Kaczyński jest tysiąc razy mądrzejszy od Ciebie. On nie zapomniał i doskonale zdaje sobie sprawę, że każdy jego znajomy, sąsiad,może okazać się zdrajcą narodu.
Dziwnym zbiegiem okoliczności za niecałe dwa lata rządu, nasze dochody wzrastają a państwo robi się bogatsze.
Nasze państwo robi się bardziej znane dzięki przewodniczącemu Donaldowi. Merkel wiedziała jakiego patriote z Polski wybrać,by swoje rządy i wpływy w Europie wzmacniać.
POpaprancy, to całe zło naszego narodu. Kopaczka stwierdziła,że teraz będzie kopać głębie niż się pyry wybiera . Pole do p o p isu miała w Smoleńsku
Tam zaczęła kopać każdy metr kwadratowy na metr w głąb.
Dzisiaj na tym portalu czytamy mimo wszystko komentarze, pobierające zlodziejskie i zdradliwe dla Polaków rządy POpaprancow.
Mam pytanie do wszystkich antyPISowcow - dlaczego skoro już raz przegraliśmy w Europie 27:1 nie przègrywamy nadal, jeżeli chodzi o uchodźców? Dlaczego do Polski przylaczyly się już Czechy i Węgry? Tych państw przybywa,a Europa jak będzie miała takich Tusków i Merkeli (która najpierw zaprasza wszystkich uchodźców, a później chce ich rozlokowac), to padnie na ryja jak całe Peło, którego sądarze z dnia na dzień lecą w dół.

Autor: , dodany: 2017.06.15, 20:17:36

Ej " Ikona POsatkomuny" kopiuj - wklej, he he - dobry jestes ;)
A pytales sie Andrzeja Rozpłochowskiego czy mozesz?
a z reszta to bylo rok temu IKONO PISu !

Wklej moze tu kazanie z mszy.

Ludzie maja swoj rozum! Kaczynski o tym zapomnial.

Autor: Ikona POsatkomuny , dodany: 2017.06.15, 16:55:14

Hej Władek, przebrała się miarka. Ponieważ należysz do tych, co to lubią publicznie pozować na ludzi prawych, teraz zatroskanych o stan rzekomo zagrożonej w Polsce demokracji i praw obywatelskich, czego jak słucham, to mi się nóż otwiera w kieszeni, opowiedz – w jaki to sposób po przemianach „okrągłego stołu” – z kierowcy miejskiego autobusu stałeś się właścicielem dużej firmy transportowej?

Prawda na ten temat najlepiej charakteryzuje cwaniaczków takich, jak ty. W latach 80. ludzie we Wrocławiu za ciebie się modlili, bo byłeś dla nich ikoną „Solidarności” i ich bohaterem, ale kim ty naprawdę już wtedy byłeś? Bo czy można aż tak skrajnie się zmienić? W to nie wierzę, łatwiej udawać człowieka o dwóch twarzach.

Pamiętam rok chyba już 1981, kiedy pierwszy raz zjawiłeś się na obradach KKP, czyli władz krajowych NSZZ „Solidarność”. Byłeś nieśmiałym i ugrzecznionym synkiem, który dziwnie od zaraz stał się pupilkiem „Bolka”, czyli Lecha Wałęsy. Nie zdajesz sobie może nawet z tego sprawy, że tak widzieli to ludzie, którzy w tej „krajówce” byli od samego początku. Tworzyliśmy ją i walczyliśmy z komuną, kiedy tobie o takich działaniach jeszcze się nie śniło. Dlatego z prawdziwym zdumieniem reagowałem na to, jak po wprowadzeniu stanu wojennego kreowano twój wizerunek jako wojowniczego przywódcę wrocławskiego podziemia, którego akurat nie internowano. Jak wiemy, innego ulubionego twojego towarzysza działania, Zbigniewa Bujaka, też jakoś nie internowano, dzięki czemu i on znalazł się w podziemiu i rósł z podobną tobie legendą dzielnego opozycjonisty regionu „Mazowsze”. Ale jeszcze wtedy nikt niewtajemniczony nie wiedział, że ta legenda „ukrywa się” np. u… Mieczysława Rakowskiego – jednego z głównych bandytów komunistycznej dyktatury Jaruzelskiego.

Ludzie nie znając prawdziwych kulis wydarzeń, powierzchowne pozory biorą za rzeczywistość i w takich warunkach łatwo jest ich oszukiwać. Kiedyś jak i dzisiaj. Przypomnę, jak nikczemnie Zbigniew Bujak i spółka zagarnęli przed laty dolary nagrody od amerykańskiego senatora, która pośmiertnie przyznana została również bł. księdzu Jerzemu Popiełuszce. Byłem już wówczas na uchodźstwie w Stanach Zjednoczonych i opublikowałem tam na ten temat felieton, który głośnym echem odbił się w kraju i poza jego granicami. I jeszcze jeden wymowny przykład z głębokiej przeszłości, która cieniem kładzie się także na dniu dzisiejszym, ponieważ ci sami ludzie dzisiaj są wśród KOD-owców. Z udostępnionych mi przez IPN archiwów SB i MSW PRL związanych z moją antykomunistyczną działalnością, wyłaniają się bardzo ciekawe obrazy. W roku 1984 zostałem wraz z innymi zwolniony warunkowo z więzienia mokotowskiego, jako jeden ze słynnej 11-tki czołowych więźniów politycznych. I oczywiście zaraz włączyłem się w dalszą jawną i konspiracyjną działalność antykomunistyczną.

Jeżeli mnie pamięć nie myli, to albo jeszcze w roku 1984 lub jednak w 1985, w kraju wybuchła nagle głośna sprawa. Aresztowano niedawno uwolnionych kilku czołowych działaczy opozycji po tym, jak prasa podziemna oraz rozgłośnie zachodnie podały, że osoby te spotkały się potajemnie z TKK, czyli podziemnym kierownictwem „Solidarności” i podpisały imieniem i nazwiskiem wspólny komunikat. Nie mam czasu sprawdzać detali, ale był to Władysław Frasyniuk, Adam Michnik i Bogdan Lis oraz ktoś jeszcze. Hunta Jaruzela i Kiszczaka podeszła do tego z wielkim zadęciem w peerelowskich mediach. Grożono wielkim procesem itd. W tym czasie otrzymałem propozycję, czy jestem gotów powtórzyć to samo, za co teraz z takim rozmachem propagandowym chcą sądzić kolegów. Odpowiedziałem, że oczywiście tak i tak się stało. Nie pamiętam tylko kulis, od kogo i jak przyszła do mnie ta propozycja. Określonego dnia, u mnie na Śląsku odbyło się konspiracyjne spotkanie TKK ze mną, po którym znowu opublikowano komunikat, podpisany wspólnie przez ukrywających się członków TKK oraz moim imieniem i nazwiskiem. I co się działo po tym fakcie? Czy zostałem podobnie jak tamci z hukiem aresztowany? Nie. Absolutnie nic się nie stało! Władza ani mnie nie usiłowała przesłuchać, ani zatrzymać lub aresztować! Jakby nic nie miało miejsca. Byłem tym wówczas bardzo zaskoczony, gdyż psychicznie przygotowałem się na represje wobec mnie, na nowe aresztowanie. Dopiero po latach, z udostępnionych mi teczek bezpieki i MSW dowiedziałem się, dlaczego tak było. Otóż z Warszawy do prokuratury w Katowicach została przekazana dyrektywa, że owszem, mają zbierać na mnie dalsze materiały, mają otworzyć nowe śledztwo, ale… po cichu, i pod żadnym warunkiem nie wolno mnie oficjalnie wzywać na przesłuchania, zatrzymywać lub więzić, aby… bardziej nie nagłaśniać publicznie mojego nazwiska! Ale przecież właśnie odwrotnie postąpiono z panami opozycjonistami Frasyniukiem, Michnikiem, Lisem i kimś jeszcze. Dlaczego? W mojej opinii, sprawa się wyjaśniła w roku 1989, w związku z haniebnym spektaklem „okrągłego stołu”. Zmuszani przez ekipę Gorbaczowa do pierestrojki, władcy PRL-u przygotowywali grunt pod te wydarzenia. I jak wiemy, znaleźli się w nich… wszyscy bohaterowie ówczesnego głośnego aresztowania.

Władza więc już wcześniej przygotowywała im jak najmocniejszą legendę „niezłomnych opozycjonistów”, z którymi jako tzw. stroną społeczną, będzie zawierała oszukańczy kontrakt tzw. końca komunizmu. A dlaczego mnie miano za wszelką cenę bardziej nie nagłaśniać? Bo było komunistom wiadomo, że od 1980 roku zawsze należałem do tzw. extremy „Solidarności”. Wiedzieli, że dla mnie w procesie „okrągłego stołu” miejsca być nie mogło, bo nigdy bym nie poszedł na zdradę ideałów „Solidarności” i wolnej Polski oraz na zapewnienie komunistom bezkarności i miękkiego lądowania po okresie PRL. Z nimi mogłem rozmawiać tylko o warunkach ich kapitulacji. Dlatego po wypuszczeniu mnie z więzienia, w interesie takiego kontraktu było, aby wokół mojej osoby panowało jak największe milczenie. Nawet za cenę oficjalnego nie reagowania na moją dalszą antykomunistyczną działalność. Takich ludzi jak ja, w Polsce jest z pewnością więcej. „Największymi bohaterami opozycji” mieli być (i są do dziś) ci, którzy w latach 80. gotowi byli do tego, co zamierzano zrobić i co zrobiono, a owoce tej III RP spożywamy do dnia dzisiejszego. I do dzisiaj też wobec mojej osoby w przestrzeni publicznej panuje największa możliwa cisza. Bez względu na to co robię, jakby mnie dalej w Polsce nie było, choć jestem już od prawie sześciu lat. Pilnuje tego krajowy i zagraniczny układ zamknięty postkomunizmu, czyli liberalnego socjalizmu, którego aktywiści oraz naiwni użyteczni idioci demonstrują dzisiaj na ulicach Polski i zagranicą. W interesie tego układu dążą do obalenia obecnej władzy bez względu na jej plusy i minusy, jak w przeszłości obalili rząd Jana Olszewskiego i pierwszy rząd Prawa i Sprawiedliwości. Bez względu na pozory cząstkowe, naprawdę toczy się walka o naszą wolność. I na nowo jest ważne, kto po jakiej stoi dzisiaj stronie. Gdzie jest Władysław Frasyniuk i jemu podobni, już wiemy i wiemy, dlaczego.

Autor: , dodany: 2017.06.15, 13:59:10

AU AU!

Autor: , dodany: 2017.06.15, 11:01:30

Ciągle ci to szczekanie w głowie męczy. Zacznij miałczeć.

Autor: , dodany: 2017.06.15, 8:44:44

Karawana nadal jedzie a przygłupek nadal SZCZEKA BO TYLKO TYLE MOZE...

Autor: , dodany: 2017.06.15, 8:15:23

...

to szczekaj nadal z ukrycia...

To jakiej jesteś rasy, że nawet nie odróżniasz pisanego od mówionego? Wyrzyski inteligent psiej rasy?

Autor: , dodany: 2017.06.14, 19:29:34

Przygłupku jak nic nie możesz ani nie masz argumentów to szczekaj nadal z ukrycia...

Autor: , dodany: 2017.06.14, 11:02:52

Zapomnieliście już, że sutannowi na latarniach wisieli?_
Czas się nieubłaganie zbliża. Lud się wkurwia!!

Autor: , dodany: 2017.06.14, 11:00:05

PISOwscy złodzieje i dojarze mojej kasy !!!
Przyjdzie czas, że za to okradanie z mocy prawa traficie do pierdla. Tam wam nawet pieniądze nie pomogą, jak bysie do dupy wam się dobiorą.

Autor: , dodany: 2017.06.14, 10:06:16

a gdzie termy Rydzyka?? Tam miliardy a nie miliony poszły....

Rydzyk wybudował ujęcie wód geotermalnych bez udziału kasy państwowej i unijnej. Ma ogrzewanie gratis i ciepłą wodę też i nie musi palić węglem by truć środowisko! Kształci też studentów w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej.
Możesz wziąć z niego przykład!

Jak jesteś zazdrosny to też założ fundacje jak Rydzyk i zobaczymy czy ci ludzie dadzą kasę w ramach dobrowolnych wpłat??????????????.

Autor: , dodany: 2017.06.14, 9:57:42

W Lidzbarku miały być termy z gorąca wodą z ziemi a jest zimna i trzeba ją podgrzewać za 800 tys. zł.
Tam babcia niech szuka winnych zmarnowanych publicznych pieniędzy.

Autor: , dodany: 2017.06.14, 9:12:35

a wiecie że jedna pani drugiej pani....

ploteczki bez potwierdzenia też umiem pisać...

Autor: , dodany: 2017.06.14, 9:11:52

I bardzo dobrze by nie było jak za PEŁO gdy w Lidzbarku Warmińskim wybudowali termy (za publiczne pieniądze)

podaj źródło tych rewelacji - pośmiejemy się może jeszcze z czegoś...

Autor: , dodany: 2017.06.14, 8:58:57

Jasiu, zapytaj Rydzyka co zrobil z miljonami ze zbiorki na odbudowe Stoczni? no chyba ze jestes za mlody i nic o tym ci nie wiadomo.PISole powinni sie tym zajac !

Autor: , dodany: 2017.06.14, 8:50:46

a gdzie termy Rydzyka?? Tam miliardy a nie miliony poszły....

Autor: , dodany: 2017.06.14, 7:37:02

Janyska powinna poszukać wśród swoich winnych budowy od zimnych term!

Autor: , dodany: 2017.06.14, 7:34:28

"w Lidzbarku Warmińskim wybudowali termy (za publiczne pieniądze) na zimną wodę z czego nawet w niemieckiej prasie się śmieli w kułak!
A winnych nie ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

Dobrze, że takich przygłupków z PEŁO odcięli od koryta co działali na szkodę narodu.

Autor: Kaziu , dodany: 2017.06.13, 21:55:24

Jas Fasola z PISu znowu szaleje na Portalu!

Jasiu ? ile kasy dostajesz za te farmazony co tu wypisujesz ?

tyle co ten expert od wypadkow samolotowych co juz w USA siedzi? ten co Karakale wykonczyl.
PISole placa takim jełopom jak ty zeby ludziom wode z muzgu robic.

A te osmiorniczki o ktorych tyle razy pisales moze kazdy w Biedronce sobie kupic palancie.

Napisz cos lepiej o wypadku pani Szydlo, od lutego nic nie slychac. Dziwne troche nie ?

Napisz nam tu lepiej o bombach termobarycznych albo o samolotach co umia latac nawet bez jednego skrzydla ! przeciez jestes expertem od takich spraw gdyz wypisujesz tu madrosci nie z tej ziemi!
Chetnie posluchamy Jasia Fasole ;)

Autor: , dodany: 2017.06.13, 19:57:00

przyjęta 8 czerwca nowelizacja ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych (RIO) zwiększyła zakres kontroli - wbrew Konstytucji - o badanie gospodarności, rzetelności i celowości decyzji organów samorządowych.

I bardzo dobrze by nie było jak za PEŁO gdy w Lidzbarku Warmińskim wybudowali termy (za publiczne pieniądze) na zimną wodę z czego nawet w niemieckiej prasie się śmieli w kułak!
A winnych nie ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Autor: buhahaa , dodany: 2017.06.13, 19:05:31

ta kublu .........

Autor: , dodany: 2017.06.13, 14:35:27

PIS 42% poparcia w sondażach, a PO-krętni tylko 21% no i z czym wy do ludzi????????

Autor: , dodany: 2017.06.13, 14:32:32

Przygłupki i pokrętne POpaprańce do hyde parku wraz z tą babcią na zdjęciu co tylko umie protestować bo na niczym więcej się nie zna i nic nie potrafi.

Skończył się wam dostęp do koryta, i ośmiorniczki w restauracjach oraz mafie paliwowe i karuzele VAT-owskie. Do roboty kombinatorzy!!!!!

Autor: , dodany: 2017.06.13, 14:19:53

PiS-iory zajeb..ane wypierdalać z portalu!!!

Autor: , dodany: 2017.06.13, 14:19:03

BRAWO! BRAWO! Idioci co piszą nie rozumiejąc co przeczytali...

Autor: , dodany: 2017.06.13, 13:15:45

...nikt by nie pobierał opłat za parkowanie w soboty, ktos by beknał za zerwanie umowy dzierżawy za Pokusę..

Będziesz wielki, pij mleko i słuchaj bzdury PISU.
Ceny już rosną. Czas na bezrobocie! Przyjdzie szybciej niż sam się spodziewasz. Za te sprzedane przez Polskę obligacje, rynek zewnętrzny już zaczyna się upominać o odsetki i raty kapitałowe.

PIJ MLEKO a wielkość cię nie ominie.

Autor: , dodany: 2017.06.13, 13:10:38

Nareszcie rząd się za nich weźmie!

Typowy wyrzyski durnota, co i tak nie zrozumie proponowanych zmian, bo jego mózg jest zamulony po dyskotece w pokusie.

Autor: , dodany: 2017.06.13, 12:53:55

RIO powinno lepiej pilnować np. aby gmina jak Wyrzysk nie zadłużyła się do prawie 60% jak za cesarzowej.
Ci co winni byli budowy gigantycznej hali w ruinie na stadionie w Osieku też powinni beknąć za niegospodarność - strata od 1,5 do 2 mln zł.

Dla takich osób powinien być zakaz pracy w budżetówce dożywotnio, a nie żeby byli potem wiceburmistrzami niech idą do prywatnego to on ich nauczy gospodarności.

Autor: , dodany: 2017.06.13, 12:42:55

"aby wygrać i na stołku się utrzymać".

Oni nie dbają o kasę publiczną, a co łatwo przyszło (wpływy z podatków to jak kasa państwowa, czyli jakby niczyja) łatwo wydać na byle co.
Swoją kasę prywatną oni oczywiście szanują i na bzdety nie wydają.
Dlatego władzy trzeba patrzyć na ręce bo jak lekceważą wyborców to RIO musi ich lepiej pilnować!
Nareszcie rząd się za nich weźmie!
Nawet biadolenie Janyski nie pomoże ani jej łzy krokodylowe!

Autor: , dodany: 2017.06.13, 12:33:02

Niektóre gminy tak się zadłużyły za władzy PEŁO (jak Grecja) że już długów nie spłaca jak maja od 100 do 300% zadłużenia. Gdzie był wtedy nadzór za platfomersów???

Autor: , dodany: 2017.06.13, 12:32:55

pozdrowienia z restauracji Sowa&przyjaciele

W kublu wodę spuszczałeś?

Autor: , dodany: 2017.06.13, 12:31:27

Spieprzaj babo!

To są właśnie informacje wyrzyskiego inteligenta, młodego i wykształconego osła, co innych chce pouczać jak żyć.

Autor: , dodany: 2017.06.13, 12:28:39

Te same głupki pod wszystkimi informacjami wpisują te same bzdury, czyli swoje durnowate uwagi i pomysły, aby gmina rozkwitała ich idiotycznymi pomysłami.
BRAWO DLA WYRZYSKICH IDIOTÓW, niedouczonych bamboli, co to wszystko widzą jak własne gówno, śmierdzące, piękne i jedyne.

Autor: , dodany: 2017.06.13, 11:33:45

Burmistrz przy pomocy bez-radnych wydaje kasę publiczną na bzdety jak renifery przy stawie na święta i różne igrzyska by się tylko przypodobać wyborcom i tak od wyborów do wyborów aby wygrać i na stołku się utrzymać.

Autor: , dodany: 2017.06.13, 11:29:56

Zamiast drogi w Bakowie za 2 mln zł by inne były załatwione ważniejsze potrzeby jak dojazd do biedry, wyjazd z osiedla w Wyrzysku na droge Wyrzysk-Polanowo, remont basenu ....

Widać ze władze państwowe nie mają zaufania do gminnych wodzirejów przewodniczacych Rad Gmin i vicków ani bezradnych - radnych stąd te zmiany.

A bezradny radny jako ciało społeczne (podejmując różne uchwały czasami nie takie co trzeba) za nic nie odpowiada wiecznie dlatego potrzebna jest taka kontrola RIO.

Autor: , dodany: 2017.06.13, 11:14:09

przyjęta 8 czerwca nowelizacja ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych (RIO) zwiększyła zakres kontroli - wbrew Konstytucji - o badanie gospodarności, rzetelności i celowości decyzji organów samorządowych. Urzędnik z zewnątrz będzie oceniał np. celowość wykonania chodnika na ulicy X zamiast na ulicy Y. Można podważyć każdy zakup i każdą inwestycję, mimo że decydowali o tym wybrani w wyborach przedstawiciele mieszkańców!

W gminie Wyrzysk taka kontrola by się przydała już wcześniej toby nie było nowych swietlic na NOC KUPAŁY, stadionu narodowego na bagnie w Gromadnie, 3 razy za dużego parkingu metropolitalnego
przy stawie, tablic propagandowych na ryku co zrobiła cesarzowa, nikt by nie pobierał opłat za parkowanie w soboty, ktos by beknał za zerwanie umowy dzierżawy za Pokusę a dzierżawca w odwecie skuł wszystko co jego ze scian, woda by nie była mętna w Kosztowie i Osieku, nie byłoby zbędnych kwiatków i rabatków itd. itp.

Autor: , dodany: 2017.06.13, 10:54:11

Te wypociny proszę rozesłać do swoich partyjnych kolesiów, którzy w restauracjach przy wódzie decydowali kto kogo będzie słuchał,kto będzie kogo obsadzał na stanowiskach. Jak pani , jako poseł na Sejm RP nie wstyd wypisywać takie brednie i nam jako prawde objawioną co miesiąc prezentować. Wstyd!!!

Autor: , dodany: 2017.06.13, 7:31:45

Babcia chce by wójt i burmistrz był dożywotnio jak Putin.

Autor: , dodany: 2017.06.13, 7:29:55

pozdrowienia z restauracji Sowa&przyjaciele, kończ wstydu sobie oszczędź.

Autor: dodany , dodany: 2017.06.12, 23:18:53

Spieprzaj babo!

Autor: , dodany: 2017.06.12, 23:02:28

pozdrowienia z restauracji Sowa&przyjaciele , nie ma jej na taśmie z ks Sową

Autor: nila , dodany: 2017.06.12, 22:31:54

"kwit esencja" na początku trzeciego akapitu! Cha, cha! To kwintesencja całego artykułu. Dalej nie czytam. Niech Pani kończy, będzie mniej wstydu.


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: -0.973627 sekund