Dzisiaj jest niedziela
20 stycznia 2019
.
Temperatura powietrza
-2.25 °C

.
Gości na portalu: 33
.
Polecamy
Rodzinny sylwester na placu targowym
Nadchodzące wydarzenia
Propozycje sportowe na ferie
   Wyrzysk/Glesno, dodano: 2017-07-26, godz.17:43

Zabezpieczyli ponad 550 porcji amfetaminy

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku podczas dwóch kontroli drogowych zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. W czasie wykonanych czynności, mundurowi ujawnili i zabezpieczyli łącznie ponad 550 porcji amfetaminy.

Podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile informuje: - 22 lipca br. w godzinach porannych policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku pełnili służbę na terenie gminy. Gdy znajdowali się na terenie Glesna, w pewnym momencie zauważyli pojazd marki VW Golf, w którym podróżowało dwóch mężczyzn, Na widok mundurowych, zaczęli oni dość nerwowo się zachowywać. Wzbudziło to pewne podejrzenia policjantów i dlatego natychmiast postanowili oni zatrzymać do kontroli samochód.

Podczas przeszukania pojazdu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli blisko 400 porcji substancji psychotropowych w postaci amfetaminy. Narkotyki zapakowane były w worki strunowe i ukryte w specjalnej skrytce, a ich właściciele zostali natychmiast zatrzymani i przewiezieni do najbliższej jednostki Policji.

- Kolejnego dnia, a więc 23 lipca br. w Wyrzysku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki BMW, którym jechało dwóch mężczyzn. Powodem kontroli był fakt, iż kierujący poruszał się pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze podczas wykonywanych czynności, obserwując kierowcę i pasażera, bez wahania postanowili przeszukać dokładnie samochód, zwłaszcza, że kierowca w przeszłości był już karany za przestępstwa narkotykowe - relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Policjanci kompleksowo wykonali czynności przeszukania pojazdu i znaleźli skrzynkę z narzędziami. Gdy otworzyli, w środku były śmieci, a wśród nich pudełko po kliszy fotograficznej. Ale zamiast kliszy, w środku ukryte było ponad 150 porcji amfetaminy.

W czasie dwóch dni, podczas dwóch kontroli drogowych wyrzyscy policjanci zatrzymali czterech mieszkańców powiatu pilskiego w wieku od 19 do 29 lat. Za popełnione przestępstwa grozi im kara więzienia do 3 lat. Jeden z zatrzymanych mężczyzn, 29-letni mieszkaniec Piły był wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe.

Źródło: KPP w Pile   

   Temat wyświetlono: 2816 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.019505 sekund