Dzisiaj jest sobota
22 lutego 2020
.
Temperatura powietrza
2.38 °C

.
Gości na portalu: 18
.
Polecamy
Strażacy z Wyrzyska mają nową remizę
Nadchodzące wydarzenia
Zaproszenie na promocję książki
Nasze filmy
   Wyrzysk/Ruda, dodano: 2017-08-23, godz.20:03

Rozbudują oczyszczalnię ścieków

W środę, 23 sierpnia 2017 roku, w Rudzie podpisana została umowa na przebudowę i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Wyrzysku. Wartość kosztorysowa projektu została oszacowana na ponad 17 milionów złotych. Jednak po wyłonieniu wykonawcy okazało się, że całkowity koszt zadania zamknie się w kwocie około 14 milionów złotych. Dofinansowanie, jakie na ten cel udało się Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Wyrzysku pozyskać wynosi 8.833.312 złotych. Projekt będzie współfinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 działanie 2.3.


Realizacja przedsięwzięcia ma przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego, a w szczególności do czystości wód i gleby na terenie Gminy Wyrzysk.Uroczystego podpisania umowy dokonał Edward Gaitkowski – prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wyrzysku i Mariusz Dobrzeniecki – prezes Przedsiębiorstwa Konserwacji Urządzeń Wodnych i Melioracyjnych PEKUM Spółka z o.o. z Olsztyna, które jest wykonawcą.


Zakres projektu obejmie m.in. rozbudowę części biologicznej oczyszczalni o nowy reaktor biologiczny i osadnik wtórny, wymianę urządzeń w stacji dmuchaw i budynku krat, rozbudowę przepompowni osadu powrotnego i nadmiernego, montaż zagęszczacza mechanicznego zagęszczania osadu nadmiernego, modernizację punktu zlewnego ścieków dowożonych, budowę budynku wielofunkcyjnego. Wykonane zostanie także przykrycie komory fermentacji osadów z przeznaczeniem na zbiornik biogazu z linią oczyszczania i osuszania biogazu.

W ramach projektu zostanie także wykonany remont istniejącej części biologicznej, w tym reaktorów i osadnika wtórnego oraz komory fermentacji osadów. Wykonawca wyremontuje również budynek administracyjno-socjalny oraz wykona termomodernizację wszystkich istniejących budynków na terenie oczyszczalni.Prace mają ruszyć już we wrześniu br., a zakończenie zadania przewiduje się na czwarty kwartał 2019 roku.

   

   Temat wyświetlono: 2896 razy.
Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2019


Czas: 0.016937 sekund