Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk/Piła, dodano: 2018-03-29, godz.20:18

Najmłodsi ekolodzy znowu nie zawiedli

Po raz kolejny uczniowie SP w Falmierowie i SP w Wyrzysku odnieśli wielkie sukcesy podczas XVIII Okręgowego Turnieju Wiedzy Ekologicznej i Wędkarskiej w Pile. Turniej organizowany przez Okręg Nadnotecki PZW odbył się w sobotę 24 marca br. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile. Patronat honorowy nad imprezą objął, już po raz czwarty, Starosta Pilski. Uczniowie naszych szkół reprezentowali Koło PZW w Wyrzysku. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 99 uczniów z 12 miejscowości, podzielonych na dwie grupy wiekowe tj. do lat 13 (szkoły podstawowe) oraz 14-16 (kl. VII szkół podstawowych i klasy gimnazjalne). Zawodnicy zmagali się w dwóch konkurencjach: teoretycznej, podczas której wszyscy odpowiadali na 40 pytań (po 20 z ekologii i wędkarstwa) oraz praktycznej, polegającej na rzucaniu piłka do tarczy Alenberga z odległości 4, 8 i 12 m.

Chociaż konkurencja była bardzo duża to zmagania przebiegały w dobrej, sportowej atmosferze. Podsumowując wyniki komisja sędziowska dokonała klasyfikacji indywidualnej i drużynowej w obu kategoriach wiekowych. Puchary i nagrody wręczył p. Eligiusz Komarowski - Starosta Pilski wraz z Prezesem Okręgu Nadnoteckiego PZW p. Czesławem Pachowiczem.

W grupie młodszej bezkonkurencyjni byli uczniowie ze SP w Falmierowie: W klasyfikacji indywidualnej:
I miejsce zajęli: Mateusz Mrotek i Jakub Torochow ze SP w Falmierowie
IV miejsce zdobyła Tatiana Pacholska z Wyrzyska

W klasyfikacji drużynowej:
I miejsce zajęła SP w Falmierowie w składzie Katarzyna Torochow, Mateusz Mrotek i Jakub Torochow

W kategorii 14-16 lat
II miejsce uzyskał Mikołaj Torochow z Falmierowa,
VII miejsce zajął Kacper Grubich z Wyrzyska

Drużyna w składzie: Tatiana pacholska, Lidia Jeszka i Marcel Jaworski ze SP z Wyrzysku uplasowała się na IV miejscu, drużyny z Falmierowa zajęły V i VI miejsce.

Wszyscy uczestnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 10 otrzymali puchary i nagrody, których fundatorem był między innymi Starosta Pilski. Puchary zdobyły również drużyny, które zajęły miejsca 1-6 w obu kategoriach wiekowych.

Zarówno organizatorzy turnieju, jaki i Starosta Pilski wyrazili słowa uznania pod adresem p. Haliny Bednarek nauczycielki SP w Falmierowie. Na scenie podziękowali jej za wieloletnie, wspaniałe przygotowywanie swoich podopiecznych do turnieju.

Opiekunowie uczestników ocenili turniej jako bardzo dobrze zorganizowany. Komisja sędziowska pracowała sprawnie i obiektywnie. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki oraz obiad w internacie ZSE.