Dzisiaj jest wtorek
18 września 2018
.
Temperatura powietrza
16.50 °C

.
Gości na portalu: 32
.
Polecamy
Zlikwidowali uprawę konopi i marihuany
Nadchodzące wydarzenia
Koncert Affabre Concinui w Wyrzysku
   Wyrzysk, dodano: 2018-04-11, godz.22:33

Między nami kobietkami

09. kwietnia dziewczęta z klas VI oraz II oddziałów gimnazjalnych wzięły udział w programie profilaktycznym „Między nami kobietkami". Zajęcia prowadziła zaprzyjaźniona ze Szkołą Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku konsultantka Centrum Informacji Always - Pani Katarzyna Kuźniacka.


Podczas prelekcji wyjaśniła dziewczętom, jak lepiej zrozumieć fizyczne i emocjonalne zmiany zachodzące w okresie dojrzewania, zapoznała je z prawidłową terminologią dotycząca części ciała, dorastania i rozwoju. Ponadto uświadomiła im, jak wraz z dojrzewaniem wzrasta odpowiedzialność za dbałość o swoje ciało oraz jak ważne jest od samego początku wyrobienie właściwych nawyków higienicznych związanych z cyklem menstruacyjnym kobiet. Dziewczęta z zainteresowaniem słuchały przygotowanej specjalnie dla nich pogadanki. oraz obejrzały prezentację multimedialną.


Na zakończenie spotkania wszystkie dziewczęta otrzymały pakiet zawierający zestaw materiałów edukacyjnych. Znalazły się w nim informacje o zmianach zachodzących w okresie dojrzewania oraz próbki produktów higienicznych.

Zdjęcia i tekst: Barbara Kornacka   

   Temat wyświetlono: 2648 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.018641 sekund