Nadchodzące wydarzenia
Nasze filmy
   Wyrzysk, dodano: 2018-05-09, godz.22:01

Turniej Piłki Nożnej „Młode Wilki”

Dnia 27.04.2018r. na Orliku w Wyrzysku odbył się turniej „Młode Wilki” dla klas IV.

Pogoda w ten dzień dopisała, a mecze były zacięte i wyrównane. Z naszej gminy wystartowały cztery drużyny: SP Falmierowo, SP Kosztowo, SP Osiek i SP Wyrzysk, które grały ze sobą systemem „każdy z każdym” 2 x 7 minut. Na pierwszym miejscu rozgrywki zakończyła szkoła ze Szkoły Podstawowej w Wyrzysku, która wygrała wszystkie mecze i zdobyła komplet punktów. Ekipa wystąpiła w składzie: Filip Kuliński, Jakub Gregor, Oliwier Kasprzyk, Oskar Makoś, Karol Jagodziński, Adam Mrotek, Jakub Betański, Rafał Duda, Bartosz Michałek i Bartosz Chwiłka. Opiekunem drużyny jest pan Cezary Gdaniec. Drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa z Kosztowa. Trzecie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Falmierowa, a IV Szkoła Podstawowa z Osieka. Za pierwsze, drugie i trzecie miejsce uczniowie zostali nagrodzeni medalami i pucharami, a za zajęcie czwartego miejsca szkoła otrzymała pamiątkową statuetkę. Zawodnicy z SP Wyrzysk, którzy na co dzień trenują w klubie „Krajna”, otrzymali złote medale, a kapitan naszej drużyny, Karol Jagodziński, z rąk organizatora turnieju odebrał piękny puchar. Osobną statuetkę dla najlepszego obrońcy turnieju otrzymała jedyna dziewczyna w tym turnieju, a była nią Anna Wojciechowska z SP Kosztowo.

Organizacją turnieju zajął się klub UKS Top Spin ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku. Sędzią głównym zawodów był pan Łukasz Sadłowski. Dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju, a młodym piłkarzom życzymy wytrwałości w treningach i kolejnych sukcesów.