Dzisiaj jest piątek
19 października 2018
.
Temperatura powietrza
15.38 °C

.
Gości na portalu: 36
.
Polecamy
Wyrzyszczanie oddali hołd powstańcom
Nadchodzące wydarzenia
Spotkanie autorskie z Heleną Wandą Kwadrans
   Wyrzysk, dodano: 2018-06-01, godz.00:04

Kolejny samorządowy sukces wyrzyskich uczniów

Igor Rumiński oraz Katarzyna Kołodziej z oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku okazali się najlepsi w etapie powiatowym XXV edycji „Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym” i tym samym awansowali do finału wojewódzkiego.


Zgodnie z przyjętą przez Starostwo Powiatowe w Pile decyzją tegoroczne zmagania ponownie odbyły się w Wyrzysku, gdzie nieprzerwanie od 2007 roku zwycięzcami na tym szczeblu konkursu są uczniowie z grodu nad Łobżonką. Tradycja został podtrzymana i jubileuszowa 25.edycja zakończyła się ponownym sukcesem gospodarzy. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja powołana przez Zarząd Powiatu w Pile w składzie: pani Łucja Zielińska – dyrektor Wydziału Oświaty oraz pani Monika Marchut – Grzybowska – główny specjalista Wydziału Oświaty. Na początku pani Danuta Buryta – Arndt – dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyrzysku powitała wszystkich uczniów, opiekunów i komisję konkursową. Następnie głos zabrały przedstawicielki komisji, które przedstawiły zasady oraz program etapu powiatowego. Później uczniowie przystąpili do wypełnienia testu pisemnego, który dotyczył kwestii samorządu terytorialnego, zasad demokracji i Unii Europejskiej. Do konkursu zgłosili się przedstawiciele czterech szkół z powiatu pilskiego: SP Wyrzysk, SP Osiek nad Notecią, SP nr 2 w Pile i SP nr 11 w Pile. Niestety przedstawicieli ostatniej za szkół zabrakło na etapie powiatowym. Zgodnie z regulaminem najlepsza dwójka uzyskała kwalifikację do etapu wojewódzkiego, który zaplanowano na 14 czerwca br. w Żychlinie koło Konina. Po podliczeniu punktów okazało się, iż przepustkę do decydujących zmagań wywalczyli wyrzyscy uczniowie: Igor Rumiński oraz Katarzyna Kołodziej. Będą oni reprezentowali powiat pilski, a tym samym gminę Wyrzysk i swoją szkołę w finale wojewódzkim. Ponadto SP Wyrzysk reprezentowali: Wiktoria Wachowska, która wywalczyła III miejsce oraz Wiktoria Mróz i Zuzanna Jaskólska.
Wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki, zaś najlepsi dodatkowe nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pile. Na zakończenie konkursu przybył także pan Tadeusz Perliński – zastępca burmistrza Wyrzyska, który pogratulował uczniom wspaniałej wiedzy i życzył najlepszym powodzenia w etapie wojewódzkim.

Ryszard Sell   
Zdjęcia: Rafał Głyżewski   

   Temat wyświetlono: 2659 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.021117 sekund