Dzisiaj jest wtorek
22 stycznia 2019
.
Temperatura powietrza
-5.56 °C

.
Gości na portalu: 72
.
Polecamy
Powstały bulwary wyrzyskie
Nadchodzące wydarzenia
Propozycje sportowe na ferie
   Wyrzysk, dodano: 2018-06-06, godz.23:30

Jestem Polakiem

Rok 2018 to data niezwykła dla każdego Polaka. Na jej wyjątkowość składają się między innymi rocznice: 100 lat odzyskania niepodległości i 100 lat od wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Jest to zatem okazja, by wśród młodego pokolenia budzić postawy patriotyczne i przypominać ważne fakty z historii Polski.


Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku wzięli udział w VI edycji konkursu JESTEM POLAKIEM o nagrodę posłanki na Sejm RP – pani Marii Małgorzaty Janyski. W tym roku jego celem było poznanie roli kobiet i ich udziału w Powstaniu Wielkopolskim oraz budowa świadomości na temat historii dojścia Polek do równych z mężczyznami praw publicznych. Konkurs obejmował trzy moduły: plastyczny, literacki i filmowy. Uczennice SP w Wyrzysku wzięły udział w dwóch: w module plastycznym Katarzyna Kołodziej z klasy III b gim. i Wiktoria Wachowska z klasy III c gim. w module literackim.

Komisja konkursowa wyróżniła pracę Kasi Kołodziej, która 4.06. w Czarnkowie odebrała nagrodę od pani poseł. Gratulujemy! Na słowa uznania zasługuje też praca Wiktorii.

B. Sobierajska   

   Temat wyświetlono: 2755 razy.
Powrót do strony głównej    


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.018763 sekund