Dzisiaj jest wtorek
22 stycznia 2019
.
Temperatura powietrza
-5.81 °C

.
Gości na portalu: 59
.
Polecamy
Powstały bulwary wyrzyskie
Nadchodzące wydarzenia
Zabawa chrytatywna na rzecz zakupu sztandaru
   Wyrzysk, dodano: 2018-06-07, godz.00:38

Drugi tomik wierszy Zdzisława Seroki

W poniedziałek, 4 czerwca 2018 roku, odbyło się poetyckie spotkanie autorskie Zdzisława Seroki, promujące tomik wierszy pt. „Ziemia Wyrzyska w swej drugiej odsłonie”. Wydawnictwo jest drugą pozycją książkową autora, po wcześniejszym opublikowaniu w listopadzie 2016 r. debiutanckiego zbioru utworów pt. „Ziemia Wyrzyska w świetle prawdziwym… i odbitym”. Obie te pozycje czytelnicze są do siebie bardzo podobne w charakterze, formie i merytorycznej treści.

Na 200 stronach tekstu czytelnicy mogą odnaleźć 65 utworów, poświęconych Wyrzyskowi, najbliższym okolicom i Krajnie. Autor stosuje z reguły tzw. wiersze wolne, pozbawione rymów, znaków interpunkcyjnych, z różną długością wersów, co daje możliwość szerszej interpretacji i głębszej refleksji. W tomiku poeta pomieścił około stu nazw geograficznych z naszych okolic, w tym – jak zapewnia – występują w wierszach wszystkie nazwy miejscowe z Gminy Wyrzysk (jest ich 38), nawet te, dotyczące nazw nieoficjalnych (na przykład Pinki, Gaj, Hercowo, Dąbrówka, Pracz) czy też miejscowości z szeregu najmniejszych (choćby Ostrówek, Wiernowo, Masłowo, Stefanowo, Anusin itd.).


Utwory poetyckie Zdzisława Seroki zilustrowane są szeroką gamą atrakcyjnych zdjęć autorstwa wyrzyszczanina Piotra Brzezinskiego, a także jego zdolnych podopiecznych z Koła Fotograficzno-Filmowego „Oczy Szeroko Otwarte”. Pośród zdjęć są też fotografie innych autorów oraz ujęcia archiwalne.


W czasie poetyckiego spotkania autorskiego Zdzisława Seroki licznie przybili mieszkańcy mieli możliwość wysłuchania wybranych utworów w jego interpretacji. Tego wieczoru nikt nie szczędził słów uznania dla autora wierszy, jak i autorów zdjęć będących ilustracją książki.

   

   Temat wyświetlono: 2713 razy.
Powrót do strony głównej    
Poniższe treści nie są oficjalnym stanowiskiem redakcji.
Wpisy przedstawiają opinie zamieszczone przez czytelników portalu.


Powrót do strony głównej    www.NaszWyrzysk.pl 2008-2018


Czas: 0.018758 sekund